Consiliul Local Iasi intentioneaza sa aloce 4 milioane de lei sportului local iar Consiliul Judetean Iasi - 300 000 lei.

Afla aici unde vor fi prezentati, in premiera, cei mai buni sportivi ai Iasiului in 2010!

Leonida Antohi: "Ionut Popa nu trebuia schimbat!"

Ani la rind antrenor al Politehnicii, actualul director al CS Politehnica spune ca organizarea lasa de dorit la actuala grupare din Copou.

13.01.2010 ALTELE comenteaza

Liceenii la putere

În zilele următoare va fi organizată "Cupa Liceelor", disciplinele de întrecere fiind baschet, handbal şi fotbal.

11.12.2009 ALTELE comenteaza

Medalii la Mondiale

Sorin Miron a facut parte din echipa Romaniei de Taekwon-do, care a cucerit doua medalii de bronzla Campionatele Mondiale de la Mar del Plata

26.11.2009 ALTELE comenteaza

Bază sportivă modernă în Iaşi

Patronul clubului Noua Generaţie şi fostul acţionar al Politehnicii, Constantin Comănescu (foto), a investit în amenajarea complexului "Pieta", care va fi inaugurat astăzi, cînd are loc Cupa "Cramele Copoului", la care participă şi echipa de old-boys a Politehnicii.

2,43 milioane lei pentru finanţarea bazelor sportive din judetul Iasi

Conform directorului DSJ, Ciprian Paraschiv (foto), sumele alocate de Guvern vor fi destinate pentru finanţarea proiectelor de dezovolare a bazelor din 26 de localităţi ale judeţului.

11.10.2009 ALTELE comenteaza

Judoka ieseni au luat argintul

Echipa ieseana Politehnica s-a clasat pe locul II la nationalele pe echipe de la Oradea

Cine sînt Marian Dinu şi Dan Moţei (foto)?

Ajutoarele lui Petre Grigoraş vin duminică la Antena 1 Iaşi.

08.10.2009 ALTELE comenteaza

Dolniceanu este campion mondial

Tiberiu a cistigat titlul la CM de scrima de la Antalya cu echipa de sabie a Romaniei.

03.10.2009 ALTELE comenteaza

Moroşanu e duminică la Antena 1 Iaşi

Luptătorul ieşean de K1, împreună cu antrenorul său, Mihai Constantin, sînt invitaţii emisiunii Total Sport, ce va fi difuzată începînd cu ora 10:10.

22.09.2009 ALTELE comenteaza

Enpi a luat argintul

Echipa de karate a clubului iesean s-a clasat pe locul II la Cupa Romaniei de la Ploiesti, dupa formatia locala CS Conpet

Bronz european la canotaj

Reprezentanta CSM-LPS Iasi, Irina Dorneanu, a facut parte din echipajul Romaniei medaliat cu bronz la patru visle in cadrul CE de canotaj din Belarus

Bronz european pentru Vladut

La campionatele europene under 20, desfasurate la Erevan, judoka iesean Vladut Simionescu s-a clasat pe locul III la categoria plus 100 kg.