Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare

"Satelitul" doborit de "avioane"

Poli Iasi II - Aerostar Bacau 0-2 (0-1), in Liga a III-a de fotbal.

Cu Buta, Bratu, Bersnjak si Tincu titulari, Poli II a pierdut acasa cu 1-3 in Liga a III-a!

"Satelitul" a cedat in fata lui Willy Bacau, dupa ce oaspetii au condus la pauza cu 3-0!

Poli II a pierdut pe malurile Dunarii

"Satelitul" a cedat cu 0-1 in fata Politehnicii Galati.

Lamine inscrie la echipa a doua

Desi a evoluat modest, atacantul ivorian a punctat in minutul 49 al partidei cistigate de echipa "satelit", 2-1 (1-1), cu Cetatea Tirgu Neamt.

Esec la Panciu

Poli II a cedat astazi cu 1-2 in deplasarea din localitatea vrinceana.

"Satelitul" a pierdut derbyul

Poli Iaşi II - CF Brăila 0-2 (0-1).

Derbyul "satelitului"

Partida dintre Poli II şi CF Brăila se dispută astăzi, de la ora 15, pe terenul sintetic din Copou.

Remiză în prima etapă a returului

Oţelul Galaţi II - Poli Iaşi II 1-1 (1-1), în Liga a III-a.

Poli II se reuneşte astăzi sub comanda unui nou antrenor

Adrian Kereszy (foto) a fost numit "principal" al "satelitului", fostul şef al băncii tehnice, Ioan Cîmpeanu urmînd a fi "secund".

Poli II a încheiat turul en-fanfare

"Satelitul" Politehnicii a învins cu 3-0, în deplasare, pe Ceahlăul II Piatra Neamţ.

Croitoru şi Frunză (foto), din nou la Liga a III-a!

Cei doi vor evolua astăzi la Poli II, în meciul în care "satelitul" va întîlni pe Ceahlăul II Piatra Neamţ.

Derby ieşean decis în prelungiri

Poli II - CFR Paşcani 1-0 (0-0), în etapa a XVI-a a Ligii a III-a de fotbal.

Derby judeţean

Poli II - CSM Paşcani se dispută astăzi, de la ora 14, pe stadionul Tepro

"Satelitul" şi-a revenit

Aerostar Bacău - Poli II 0-1 (0-1), în etapa a XV-a a Ligii a III-a.

"Satelit" în cădere

După ce a pierdut etapa trecută în faţa "lanternei", cedînd fotoliul de lider în seria I a Ligii a III-a, Poli II a remizat astăzi, pe teren propriu, 0-0 cu Rapid CFR Suceava.

"Satelitul" s-a mutat pe Tepro

Poli II întîlneşte astăzi, de la ora 14, pe Rapid CFR Suceava, într-un meci din Liga a III-a.

Liderul, bătut de lanternă! Poli II a eşuat la Dunăre.

"Satelitul" Politehnicii a cedat astăzi la Galaţi, 0-1 (0-0), în faţa Dunării II, într-o partidă din Liga a III-a.

"Satelitul" joacă la Galaţi, cu Dunărea II

Partida va începe la ora 14.

Prima înfrîngere a "satelitului"

Poli II a cedat astăzi la Roman, 0-1 (0-1), în faţa lui Petrotub, golul fiind marcat de Popa în minutul 41.

Pleşca, trimis la Poli II!

Portarul ce a apărat în ultimele două meciuri oficiale ale Politehnicii va juca astăzi în meciul "satelitului", de la Roman, cu Petrotub, care începe la ora 15.