Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
26.08.2008 FOTBAL

Boca: "Sper ca Farul sa fie fair-play!"

Presedintele Politehnicii spera ca eventuala reprogramare a partidei cu Farul sa nu aduca vreun apel din partea constantenilor

     Foto 1

Presdintele Politehnicii Iasi, Sorin Boca, se va deplasa miine la Bucuresti pentru a reprezenta punctul de vedere al clubului iesean in fata Comisiei de Disciplina a FRF, comisie care va da un verdict vizavi de partida Poli Iasi - Farul. Cu o zi inainte de sedinta, Boca a facut un apel la fair-play: "Toata lumea ne spune ca avem dreptate si partida cu Farul trebuie reprogramata. Daca se va intimpla acest lucru, sper ca Farul sa dea dovada de fair-play, sa accepte ca soarta meciului sa fie decisa pe teren si sa nu mai faca alte apeluri, care sa prelungeasca inutil acest subiect".

COMENTARII (72)

1 2

De polist de cand eram pe 05.09.2008 la 16:36

Daca nu le dadeam meciul acum 2 ani erau in B si nu mai faceau gargara. Ne-au batut cu 2-0 si le-o promis o vacanta de 1 saptamana la mare pt jucatorii lui poli platita de farul.

De Alex pe 29.08.2008 la 17:46

Sa va fie rusine pentru ca spuneti ca "moldovenii" sunt prosti.Voi jigniti cateva milioane de persoane pentru ca dupa parerea voastra patronul Politehnicii nu a procedat corect atacand Farul.Daca il considerati "prost","idiot "etc. pe patronul lui Poli sau pe Ionut Popa spuneti.X este un "dob***c sau cum vreti voi.Am vazut ultimul post facut de individul "marfa de bukuresti" adica asta "doamne fereste sa fi moldovean....ce urit gind" acest om a spus ca sa fi moldovean este un cosmasr desi traim in aceeasi tara avem aceleasi salarii suntem de aceeasi etnie.Pe deasupra persoanele care atacau persoanele din Iasi demonstreaza ca ei sunt "prosti" si "handicapati" deoarece ei scriu unele cuvintele fara sa le articuleze:"capu lor" "satu" si inca multe cuvinte de acest gen.Ei mai si scriu fara majuscule "Iasi".Si ca incheiere pentru a raspunde cu aceasi moneda lui "marfa de bukuresti" eu spun:Doamne ce naspa este sa ai un IQ de 2 cifre" P.S :cei care nu au jignit oameni nevinovati sa ma scuze pentru ca i-am pus in aceasi oala dar eu vorbeam de majoritate. Cu Stima, Alex

De marfa de bukuresti pe 29.08.2008 la 05:03

doamne fereste sa fi moldovean....ce urit gind

De iepurasul ultra pe 28.08.2008 la 17:09

esti un copil fara educatie , probabil ai 17-18 ani , nu ai terminat nici scoala ,esti mic , gras , urat , fetele nu se uita la tine , baietii nu te prmesc in cercul lor , te evita . Ai gasit solutia sa iesi in evidenta , sa pari grozav , pe blogul gsp-ului. Injura in continuare si ai sa ajungi unul din angajatii unuia ca mine ..........:))))))))))))))))

De M'U'I'E TUTUROR pe 28.08.2008 la 13:58

NUMELE MEU SPUNE TOT...APROPO...SI MAMELOR ZDRENTZ"E DIN CARE AU IESIT...

De klose-Farul pe 28.08.2008 la 12:22

Fiecare isi apara cauza,aceeasi oameni ar fi avut pareri diferite in cazul in care echipa favorita era in avantaj/dezavantaj.Nocturna trebuia verificata si existenta generatoarelor trebuie sa fie obligatorie.Nu vad de ce ar trebui sa sufere Farul din cauza slabei pregatirii a meciului de catre ieseni.Ar trebui alta deplasare la Iasi si programul echipei ar fi dat peste cap ,asa ca nu ar fi prea corect.Ar trebui o solutie de compromis. Jucati meciul la Constanta :))

De sefu` tau pe 28.08.2008 la 04:02

sunte`ti niste oameni de 2 bani! U L T R A S F A R U L u mai mult de 12-13 ani nu ai.. iar pt restu` care se cearta ca,chiorii n`aveti ce face ma.. :| da na..romanul tot roman e!! boca-nichita-popa.. ori face`ti echipa sa joace fotbal..ori plekti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

De iesean pe 28.08.2008 la 00:56

@ULTRAS F A R U L : taci emo nu vezi cat de analfabet esti si ce suparat pe viata esti ??? exact un emo amestecat cu un manelist asta esti ...invata limba romana si dupa mai incearca sa postezi pe aici ...mars pe plaja la vandut seminte ...

De ULTRAS F A R U L pe 27.08.2008 la 20:30

ahmet u ce cautzi ma pe site?? nu stii k locu tau e in lanu de porumb?? CULCAT AM ZIS =)) l.a.b.a.r prost ce esti... iepuroaika de m`a`ta ce mai zice??mai intreaba de mine?? :)))))

De ULTRAS F A R U L pe 27.08.2008 la 20:26

dc ne ziceti iepurASI? k v`am f.u.t.u.t atat de repede si de bine in gura inkt mai vreti?? dekt moldovean mai bine constantzean... amaratzilor...deabea ajtept sa prind cate un cartofar k voi sa`l las amanet pe plaja :))) apropoo poli iasi-FARUL 0-3 \:D/

De ahmed pe 27.08.2008 la 19:17

tataie iepuroiule , atata educatie ai , vai de tine

De Forzza Farul !! pe 27.08.2008 la 17:28

Daca se stingea nocturna la Constanta, dumneata domnule Boca erai fair-play? Credeti ca Liga 1 este o competitie pentru saraci? De ce m-ai programati meciuri in nocturna daca nu sunteti in stare sa o intretineti....poate la anu jucati la matineu si-ati scapat da pb asta. Daca s-ar intampla la mai multe stadioane acelasi lucru si s-ar reprograma meciurile va da-ti seama ce-r urma ..?

De ptr unul_ din_ iasi pe 27.08.2008 la 16:40

Marea arata asa pt ca vin moldoveni i.m.b.e.c.i.l.i ca tine . N.e.s.p.a.l.a.t.u.l.e tu vorbesti de constanta cand doar orasul asta ,da 12 % din pib - ul tarii ? of of p.r.o.s.t.i. si i.m.p.u.t.i.t.i mai sunteti moldovenilor

De tataia pe 27.08.2008 la 16:18

spuneti-i lui taratura de ahmed ca numele il are de la turcii nostri care au facut-o posta pe ruptura de maica-sa si i-a placut!!

De ieseanul pe 27.08.2008 la 14:35

am inteles ca meciul se va rejuca la chisinau, ca au nocturna saaaauuu, la tiraspool! sa ne spuna faristii, unde doresc sa rejoace meciul!

De pt dany pe 27.08.2008 la 14:14

decat sa faci pe altii inculti, vezi cum se scrie SUNTETI

De ptr Unul_din_iasi pe 27.08.2008 la 13:53

bai la cat de p.r.o.s.t.i. suntetzi cred ca ati nimerit in ghiol.voi draq avetzi un mall in toata moldova aia de spurcatzi.nu mai vb de constanta asa k esti roman(moldovean) se vede de ce va zice lumea cioflingari..toata romania se bucura de constanta in skimb tu esti un mare cretin..vb de fotbal dar nu de orash ..dk nu ai bani stai acolo si da-i pe o cola nd esti la pascut cu vacile

De unul_din_iasi pe 27.08.2008 la 13:18

Doamne cata infumurare in capul constantenilor,dar sincer,nu imi pot da seama de unde provine.De la o mare plina de c.a.c.a.t si p.i.s.a.t ?eu nu am avut ghinionul asta ,dar niste colegi care tocmai au venit din concediu de la marea voastra cea draga,au intampinat in apa niste c.a.c.a.t.i mari cat capul vostru,plus de asta le-au iesit niste bube cat gura voastra de spurcati,de unde atata nesimtire,numi pot da seama.Nu mai zic de preturile exorbitanta de acolo,sa dea Dumnezeu peste vreo doi ani sa nu mai aveti parte deloc de turism,sa fiti cei mai saraci din toata romania.O sa vedeti ca nu o sa mai fie prosti care sa vina la marea voastra plina de c.a.c.a.t. eu unul prefer sa merg in bulgaria la naiba decat sa risc sa ma imbolnavesc la voi.huuuuuuuuuu.Dupa cum bine a spus cineva de aici,infumurarea se plateste,toate la timpul lor ratatilor.moldovencile sunt cu#ve?dar mamele voastre care v-au facut la betie cum sunt?vai de capul vostru de avortoni.

De poli iasi pe 27.08.2008 la 13:10

faristule care isi da cu parerea gratuit aici,moldovencele sunt c.u.r.ve?poate te mai gandesti un pic ca mama ta a facut un avorton la betie pe faleza:)apropo de mare,ce k.oaiele mele va tot dati rotunzi cu marea voastra?::)))baaa,de cate ori m-am k-ak-at si m-am ki-sat in marea voastra,nu aveti voi par in kap!!:))))))))

De Ban pe 27.08.2008 la 12:58

Ce rau e sa fii moldovean, mama ce naspa sa fii moldovean !!!

De politehnica pe 27.08.2008 la 11:34

Ba faristule pana la moarte(sper sa fie aproape moartea ta), fara suparare, dar sunteti niste pomanagii (ati invatat de la Steaua, ca si asa umpleti stadionul cu stelisti la meciurile cu ei)...Cat despre rasa, nu comentez, nu pot sa-mi pun mintea cu un avorton facut la betie pe faleza!

De dany pe 27.08.2008 la 11:29

constanta o sa rejoace meciul si cine este mai buna sa castige pe terne.Dar voi asa zisii suporteri de la iasi sunte-ti jalnici,prefacuti si inculti

De Iount pe 27.08.2008 la 10:56

Sunt Iesean! Tineti minte toti care ati scris commenturi aici cui ati scris, ce ati scris, pe cine ati injurat, atacat etc. Toate se platesc cumva, mai ales infumurarea, aerul de superioritate...Vedem la sfarsitul campionatului. Ma scarbiti. Sunteti romani si nu stiu ce aveti de impartit. Ce nu va ajunge. Si ne mai miram de ce fac ce vor strainii din noi si ne conduc tara. Dezbinarea asta se traduce inevitabil si in medii mai inalte, iar altii profita. Fiti destepti si fara frica! Va salut...

De x-ulesco pe 27.08.2008 la 09:45

...poate o sa se rejoace...sunt sanse mari. Dar o sa-si muste mainile si Boca si Popa si Nicihta pentru proasta inspiratie de a cere rejucare....o sa-si doreasca sa nu se fi nascut...atat de inversunati vor fi supoerterii pe ei...dar macar vor fi satisfacuti ca au pierdut in teren. Prosti..da' hotarati !!!!

De fcfarul pe 27.08.2008 la 08:26

Ahmed luanea'i iepurasii in gura la totzi Constantenii,apropo cum pare marea de la Tv ??? :))))parca te'ai balaci si tu un pik.sa va lu'am in pullla pe totzi !!in frunte cu Ahmed

De faristu pe 27.08.2008 la 08:02

Bai Boca, aveati generator de rezerva?

De FARIST_pana_la_moar pe 27.08.2008 la 06:36

pt ahmed:sa o F/U/T PE M/A/T/A.SI SA ITI IAU TOATA FAM SI TOT NEAMU IN P/U/L/A

De FARIST_pana_la_moar pe 27.08.2008 la 06:33

mai mari prosti si tarani k moldovenii nu gasesti in toata lumea asta...mai mari cu#ve ca moldovencele nici atat...asta e adevaru ba....sunteti o rasa spurcata rau de tot

De neox pe 27.08.2008 la 00:59

fara mila! farul a retrogradat acum cativa ani din cauza fc onesti! acum putem sa le legam caloriferul de gat si sa-i bagam la apa! fara mila pt moldovenii de la poli!

De ahmed pe 26.08.2008 la 23:35

nu suporterii sunt iepuri ci fotbalistii , ar trebui sa le zica IEPURII CONSTANTA , sa nu fii dezamagit dar nici a vostri nu sunt mai departe de ai nostri

De 888 pe 26.08.2008 la 23:25

mai ahmede,ce nume frumos de moldovean ai,sa ........... la toti iepurii din Constanta,de cand suntem noi iepuri fraiere? Cand ati vazut pentru prima oara pescarusii,ce ati spus-iote ce de rati.

De kta pe 26.08.2008 la 22:51

Mike? - Bai sugaciule toata lumea ti spune mihaitza si tu te dai mare baietzas iti spui mike uita te in oglinda sa vezi ce copil prost a facut mama ta

De gabi pe 26.08.2008 la 22:50

La ora de incepere a meciului se putea juca fara nocturna. Si asta cel putin 15-20 minute. Deci meciul putea incepe, iar dupa ce incepea sa se intunece, meciul se oprea si se asteptau 30 minute (sau cate or mai spune si regulamentele noastre)... nu? eu spun ca e un pct de plecare pentru aparare!

De ahmed pe 26.08.2008 la 22:48

si apropo mike ai origini moldovene

De ptr marius pe 26.08.2008 la 22:46

ma baiatule iesi si tu odata din constanta si vezi un oras . Iasi de exemplu.....iepurasule

De ahmed pe 26.08.2008 la 22:44

nu mai sunt rechini sunt iepurasi :))))))

De kata pe 26.08.2008 la 22:42

Daca regulamentul spune clar ca pentru defectiuni la nocturna se ofera 60 de minute timp de asteptare ca sa se rezolve problema de ce dupa 32 de minute "marinarii" sau "rechinii" cum va spuneti voi erati deja pe la vaslui?(alte poame si aia) Jucati pe teren si nu va mai legati de moldoveni mai corciturilor (tatari cu turci si 5 % romani ). Va laudati ca aveti mare? stadion? mai da va n sange trompetelor

De ahmed pe 26.08.2008 la 22:41

iepurasii cu chilotei uzi :))))))))))

De ahmed pe 26.08.2008 la 22:40

iepurasii constanta

De ahmed pe 26.08.2008 la 22:40

mike iepurasul

De marius pe 26.08.2008 la 22:10

bai ahmed esti prosssst rau ma baiatule....c vina avem noi ca sunte-ti vai de mama voastra...cand farul juca la nocturana voi jucatzi la 10 dimineatza prin B sau cand aveneatzi la mare treceatzi si pe la stadion sa facetzi poze...si acum va intreb cine sunt tzaranii?3-0 pt farul asta tre sa fie decizia....prostia se plateste;)

De david pe 26.08.2008 la 21:53

cred ca astia de la farul se dezechipasera dupa 5 minute , iar ion marin facea pe prostul,ca -i pare rau,dar dupa ce a aflat ca e posibil sa se rejoace aluat foc. sa ne bata pe teren dak sunt buni. platim deplasarea si gata.

De tornado pe 26.08.2008 la 21:37

nu farul este de vina ca nu s-a verificat instalatia de nocturna inainte de meci, mai ales ca au fost probleme si la meciul cu steaua; vina este a celor din iasi. o pleasca de 3 puncte nu o refuza nimeni, daca era invers, iasiul la fel proceda.

De Alex_DK pe 26.08.2008 la 21:21

Imi cer scuze 'ieseanul'-ului pentru injuriile aduse fanilor Farului. Probabil se mandreste cu numele de 'iesean', fiind din Judet. Cat pentru cel care spunea ca Marin a fost un domn si ca si-a dorit cu adevarat sa joace... Chiar daca a fost asa, ti-ai imaginat ca va spune altceva, ca se va bucura in mod public pt 3 puncte gratuite? Ne-ndoim, Nea Marin are scoala veche. Forza Farul/Forza Poli!!! Doua echipe alb-albastre, nu uitati. Un Iesean, cu dor de casa.

De mike pe 26.08.2008 la 21:07

ba sholdoveni flamanzi, voi vorbitzi de tzarani. hai k asta-i buna be.li.mi.-a-tzi p/u/l/a de kktzi. e vai si amar cu satu ala a vostru si va mai datzi mari handicapatzilor. deabia v-atzi pus si voi opaitz (PE CARE BINENTELES HABAR NU AVETZI SA-L APRINDETZI) si gata va si vedetzi baietzi d oras. la kkt cu voi si cu echipa aia de ratazi. anul asta BBBBBBBBBBBB-ul e al vostru. hai pa

De ahmed pe 26.08.2008 la 20:54

iepurasii constanta , nici o replica ?

De ahmed pe 26.08.2008 la 20:52

rade harb de oala sparta , iepurasii constanta care de ani buni se chinuie sa nu retrogradeze :)))))))))))))))))))))))

De ahmed pe 26.08.2008 la 20:51

iepurasii constanta cu pampersii uzi :))))))))))

De ahmed pe 26.08.2008 la 20:50

iepurasii constanta :))))))))))))

De farul pe 26.08.2008 la 20:45

va tot dati buni dar dak erati in locul farului nu ziceati nimik plecati mai repede de pe teren....ati auzit spusele lui ion marin...voi nu ziceati asta dak se intampla asa la constanta...nu erati farir-play.....i.marin a vrut sa joace dar dak nu sa putut,,,,,voi dak era problema nocturna la constanta ziceati:"ne vor ajuta aceste puncte".nimic mai mult...asa ca inchideti subiectul si lasati sa nu se mai joace partida....ca e mai bn asa.

1 2