Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
27.08.2008 FOTBAL

Popa: "Membrii CA vor sa retraga echipa din campionat!"

Antrenorul Politehnicii sustine ca aceasta propunere, facuta aseara, se datoreaza arbitrajelor nefavorabile din primele 4 runde si episodului nocturna

Afirmatie-soc facuta de antrenorul Politehnicii Iasi, Ionut Popa, intr-o conferinta de presa tinuta cu putin timp in urma. "Aseara am avut o sedinta a Consiliului de Administratie, in care unii membri au propus retragerea echipei din campionat! Oamenii s-au saturat sa mai fie defavorizati de arbitri, mai ales ca noi cheltuim aproape 250 de milioane de lei vechi cu oficialii fiecarui joc de acasa. Apoi, mai e si semnul asta de intrebare legat de meciul cu Farul. Eu cred ca daca partida aceasta nu va fi reprogramata, CA va face pasul decisiv, de retragere. Personal, nu sint de acord cu aceasta decizie, insa nu eu am cuvintul final" a spus tehnicianul.

COMENTARII (52)

1 2

De octav pe 29.08.2008 la 10:29

Nea Popica mai lasa aberatiile astea cu retrasu echipei din campionat bla bla ..De cand te ai dat cu nichita ai cam devenit incet la minte.. asa putin...mai bine ai face tot posibilu sa convingi p cineva din C.A .al echipei care e la furat total k echipa are nevoie de un investitor care sa bage bani pt a face oleak d performanta...mi e si rusine cu echipa asta mediocra intr un oras asa frumos cum e Iasu..Nu mi place vasluiul deloc dar respect domnului Porumboiu care a facut crva cu acea echipa!!!

De Aiurea!!!! pe 28.08.2008 la 14:42

Mai, voi cei care scrieti rau impotriva Iasului sunteti tampiti? SUNT ALTE ECHIPE CARE MERITA SA JOACE IN PRIMA LIGA?

De Stefan cel Mare pe 28.08.2008 la 09:27

ca intotdeauna moldovenii..... halal spirit de luptatori... pai Gaz Metan ce sa mai zica... de parca ati fi singurii... si cu nocturna ati fi meritat sa pierdeti cu 3-0, mai ales ca sunteti recidivisti, din cate stiu eu si cu steaua v-a picat cateva minute. Iesiti din campionat!

De amfnvuitgbpsdl pe 28.08.2008 la 00:37

pt ce dracu va trebe Liga 1 ? nu vedeti ca jucati fotbal mai rau ca-n curtea scolii ? nu vedeti ca nu da nimeni 2 bani pe voi, pana si patronu v-a folosit ca pe mana dreapta (la alegerile locale)

De IESEANUL pe 27.08.2008 la 23:54

Dar de ce sa nu ii bage in seama si de ce sunt prosti tu esti asa de mare atotstiutor in fotbal?Nu ai cumva vreun Nostradamus sau vreun Hagi sau Maradona vezi-ti de treaba ta ca bine faci.

De .. pe 27.08.2008 la 23:30

va rog sa nu bagati in seama toti acesti prosti care comenteaza aiurea..nu au treaba cu fotbalul fie ca sunt de la iasi sau de la faru`..

De IESEANUL pe 27.08.2008 la 23:11

Cine sa arda in iad brasovene,ia spune-mi.

De Brasovean pe 27.08.2008 la 23:06

Sper sa ardeti in iad.

De IESEANUL pe 27.08.2008 la 20:55

Asteptam rezultatul de vineri,si sper sa ne fie favorabil.,noua iesenilor bu voua constantenilor.

De IESEANUL@clicknet.r pe 27.08.2008 la 20:42

Cit de prosti sunt constantenii...DOAMNEEE cum de-i mai suporti.ca tare prosti sunt.

De Mandea pe 27.08.2008 la 19:58

constanteni fricosi

De IESEANUL pe 27.08.2008 la 18:38

Asa sunt toti faristii niste prosti ca voi?

De IESEANUL pe 27.08.2008 la 18:35

Vom vedea daca se va rejuca sau nu, dar daca se va rejuca,la Iasi noi vom fi invingatorii.HAI* IASUUUUULEEEE HAI POLITEHNICAAAAAA

De IESEANUL pe 27.08.2008 la 18:32

Bai Mandea asculta de mine ca ,acest meci se va rejuca dar la Iasi in dealul Copoului,asa ca va vom administra o usturatoare infringere

De Mandea pe 27.08.2008 la 18:19

@ dan & "fratele lu MANDEA. S-ar parea ca am avut dreptate in primul comentariu: Cei 2 moldoveni dovedesc ca au relatii de rudenii foarte apropiate cu gibonii. Dupa ce au invatat graiul articulat, primele expresii pe care le stapanesc sunt invectivele. Sa speram ca foarte repede, in cateva secole, vor ajunge sa intrebuinteze si argumente logice. Noi, ceilalti, suntem dispusi sa-i ajutam. Totul este sa vrea si ei.

De IESEANUL pe 27.08.2008 la 18:12

Ce ar fi ca partida sa se rejoace laIasi .iar noi iesenii sa va administram o usturatoare infringere,cum de astfel vam mai si administrat-o .Ia aduceti-va aminte in anul 2005 prin hatricul lui Romulus Miclea si care va invins cu 3-0.Si daca situatia se va repeta ce veti face.

De IESEANUL pe 27.08.2008 la 18:06

Sunt doua generatoare dar la noi nu stiu daca stiti voi a fost sabotajul pe fata a EON-MOLDOVA.Nu este pentru prima data cind avem aceste incidente ei cei de la EON-MOLDOVA au tras heblul inchizind practic nocturna.De altfel si populatia municipiului si judetului Iasi este nemultumita de desele intreruperi de curent pe perioade mai lungi si din aceasta cauza aceasta societate este in conflict cu toti cetatenii municipiului si judetului Iasi.Asa ca nu vad de ce voi comentati aiurea daca nu stiti informati-va la timp mai baieti si apoi comentati nu asa aiurea.Eu v-am spus ca am fost dezavantajati clar de arbitri,iar voi nu recunoasteti pentru ca ati cistigat trei puncte necinstite.RUSINE FARUL CONSTANTA.

De ozzy pe 27.08.2008 la 17:53

Asta este santaj clocit de minte de moldovean si rostit de cioc de ardelean... Hai, mai fratilor! V-ati facut de ras, ce Dumnezeu!! Si acum doriti sa vina iar Farul la voi?! Asta-i treaba moldovineasca, zau!

De zhazha pe 27.08.2008 la 17:53

De ce sa rejoace partida? Din moment ce la stadion nu exista generator (nu stiu cum a fost omologata nocturna fara generator), absolut necesar in momente de astea, dc s-ar rejuca? Vor sa retraga echipa din cauza ca nu mai au bani sa bage la club, jucatori is numai verze (exceptie andrei cristea care de unu singur ne castiga meciurile) de cand am intrat in liga1! pacat de orashul asta ....

De dan pe 27.08.2008 la 17:41

ma doare-n pu la de poli iasi dar nu pot sa nu-mi BAG PY LA-N MAMA LUI MANDEA !!!

De fratele lu MANDEA pe 27.08.2008 la 17:04

Eu sunt fratele lu Mandea.....el.. e un mucos...care mananca numai din tomberoane si miroase numai a transpiratzie... MANDEA nu uita ne qakam pe fatza ta

De adi pe 27.08.2008 la 17:02

Bai asta care zice ca echipa 'e furata sistematic' hai sa te intreb ceva,ce-a jucat iasu pana acu?n-aveti echipa si cu asta basta,cum dracu sa vii cu 0 pct sa zici ca esti furat cand tu ajungi cu noroc la poarta adversa iar fundasii o comit mai ceva ca aia de la buzau,hai fiti seriosi!

De cta pe 27.08.2008 la 16:59

nu ne pasa de voi..........astept retragerea echipei voastre....:)))))))))))))))))) ))))))...la noi e telegondola....la voi "e" telecabina....la noi e marea neagra la voi e balta din fata casei....la noi e spiritul de echipa...la voi nu e nimik ....DOAR FARUL CONTEAZA.....

De IESEANUL pe 27.08.2008 la 16:56

Ar fi cea mai buna solutie ca datorita arbitrajelor ostile Politehnicii Iasi,sa retraga echipa din campionat,voi nu vedeti ca echipa este furata sistematic de arbitrii.Dar de ce nu stiu pentru ca noi iesenii nu le am facut nici un rau.Imi pare rau pentru echipa ca a inceput campionatul cu stingul,dar aici este nu numai ca echipa a jucat slab dar a fost si furata sistematic de arbitrii ,eu cred ca a tras Pinalti niste sfori la Comisia Centrala a Arbitrilor si la federatia romana de fotbal,pentru ca eu vad ca mai mult echipa este sabotata sistematic,la fel si echipa.Amintiti-va meciul Poli Iasi -Steaua atunci cind instalatia de nocturna sa stins pentru sase minute si sa aprins imediat, a fost deci un avertisment pentru,ce va urma in meciul de acasa Poli iasi-Farul Constanta cind la ora 19.59, inainte de a intra echipa pe stadion,sa stins nocturna si a durat aproximativ 32 minute dupa care arbitrul a trimis echipa la vestiare meciul fiind pierdut la masa verde,cu scorul de 3-0 pentru Poli Iasi cu toate ca regulamentul nu a fost redactat corect asa ca am iesit noi iesenii luati de fraieri.In regulament la art 84 alin 3 se specifica ca in asemenea situatii similare cu instalatia de nocturna ca la Iasi,arbitrul este obligat ca sa astepte 60 minute si nu 32 de minute asa cum a facut arbitrul si observatorul meciului.Ar fi foarte frumos ca sa se rejoace meciul cu Farul Constanta dar eu nu cred ca se va rejuca.De ce din cauza ca vor muri cu dreptatea in mina.Cei de la Poli Iasi se vor baza pe art 84 alin 3 iar cei de la Farul pe art 44 alin 3 adica meciul sa fie pierdut la masa verde de catre ieseni cu 3-0.Asa ca nu aveti nici o speranta ca se va face dreptate singura solutie este retragerea echipei de fotbal Politehnica Iasi din campionat, care sa dovedit a fi unul murdar.

De ASDFG pe 27.08.2008 la 16:52

x-ulesco, mai du-te-n mm de rapan ce esti. vezi ca faci spuma la gura. ce mm vrei?

De IESEANUL pe 27.08.2008 la 16:51

Ar fi cea mai buna solutie ca datorita arbitrajelor ostile Politehnicii Iasi,sa retraga echipa din campionat,voi nu vedeti ca echipa este furata sistematic de arbitrii.Dar de ce nu stiu pentru ca noi iesenii nu le am facut nici un rau.Imi pare rau pentru echipa ca a inhceput campionatul cu stingul,dar aici este nu numai ca echipa a jucat slab dar a fost si furata sistematic de arbitrii ,eu cred ca a tras Pinalti niste sfori la Comisia Centrala a Arbitrilor si la federatia romana de fotbal,pentru ca eu vad ca mai mult echipa este sabotata sistematic,la fel si echipa.Amintiti-va meciul Poli Iasi -Steaua atunci cind instalatia de nocturna sa stins pentru sase minute si sa aprins imediat, a fost deci un avertisment pentru,ce va urma in meciul de acasa Poli iasi-Farul Constanta cind la ora 19.59, inainte de a intra echipa pe stadion,sa stins nocturna si a durat aproximativ 32 minute dupa care arbitrul a trimis echipa la vestiare meciul fiind pierdut la masa verde,cu scorul de 3-0 pentru Poli Iasi cu toate ca regulamentul nu a fost redactat corect asa ca am iesit noi iesenii luati de fraieri.In regulament la art 84 alin 3 se specifica ca in asemenea situatii similare cu instalatia de nocturna ca la Iasi,arbitrul este obligat ca sa astepte 60 minute si nu 32 de minute asa cum a facut arbitrul si observatorul meciului.Ar fi foarte frumos ca sa se rejoace meciul cu Farul Constanta dar eu nu cred ca se va rejuca.De ce din cauza ca vor muri cu dreptatea in mina.Cei de la Poli Iasi se vor baza pe art 84 alin 3 iar cei de la Farul pe art 44 alin 3 adica meciul sa fie pierdut la masa verde de catre ieseni cu 3-0.Asa ca nu aveti nici o speranta ca se va face dreptate singura solutie este retragerea echipei de fotbal Politehnica Iasi din campionat, care sa dovedit a fi unul murdar.

De poli iasi pe 27.08.2008 la 16:04

faristule care isi da cu parerea gratuit aici,moldovencele sunt c.u.r.ve?poate te mai gandesti un pic ca mama ta a facut un avorton la betie pe faleza:)apropo de mare,ce k.oaiele mele va tot dati rotunzi cu marea voastra?::)))baaa,de cate ori m-am k-ak-at si m-am ki-sat in marea voastra,nu aveti voi par in kap!!:))))))))

De x-ulesco pe 27.08.2008 la 15:48

Rusine pentru declaratii si tot circul pe care-l faci ! Ajunge ! Iesenii s--au mai desteptat si pe zi ce trece isi dau seama de valoarea echipe Popa-Boca-Nichita !! La toate declaratiile ti se citeste pe fata aroganta si dispretul si fata de presa si fata de suporteri. Ai venit la Iasi rege ,dar vei pleca pe usa din dos ! Pentru ca ti s-a urcat la cap si ai devenit un mic ceausescu ! Sa se retraga! nu-i nici o tragedie : tragedie e aia din Spania, nu ? Decat asa rusine de echipa , mai bine fara !! Vreau din nou acea echipa de ...baschet a lui Petricevici si Magureanu care ma facea sa nu dorm noptile...acolo trebuie sa se duca banii...unde se munceste si din pasiune !!! Golanilor !!!

De 3x pe 27.08.2008 la 15:41

al 2-lea oras din tarza:))...poate la prostie (dupa bUCURESTI).....mai dute si tu prin tzara sa vezi cum tre sa arate un orash: vezi Timisoara, Cluj....

De popa pe 27.08.2008 la 15:34

mandea, in sec XV e cloaca la care ii spui tu "acasa".

De alin pe 27.08.2008 la 15:34

care consiliu de administratie?nechita ,boca,popa si femeia de serviciu.

De nicku35 pe 27.08.2008 la 15:22

Sintem de tot rahatul... Al doilea oras ca marime din tara se bate in curul clsamentului... Nu se poate asa ceva!!!!!!!!! Orasul asta prospera,chiar nu se gaseste un Porumboiu,un Arpad....pina la urma si un Becali...:)) Fratilor,rusine. ..rusine....!!!!!!!!!!!!!!

De Mandea pe 27.08.2008 la 15:19

Moldovenii sunt cei mai lenesi, mai inapoiati si mai prosti dintre români. Daca tot nu ati invatat cum sta treaba cu electricitatea (lucru complicat, inaccesibil celor din secolul XV), de ce nu ati facut o nocutrna cu opaite? Doar sunt predominante in Moldova...

De sefu` tau pe 27.08.2008 la 15:13

ce`i care au dat aici comm si n`au o treaba cu iasu`.. sunt simpli looseri care n`au ce face..ce purta`ti voi de grija iasului?? ar fi bn sa va vede`ti de echipele voastre.. iar unii dintre voi care sunt sclavii altor echipa..mai bn v`ati vedea de echipa din oras/sat!! popa..si ce`i care s`au mai sfatuit..mai bn ati pleka voi de la iasi..dekt sa retrage`ti voi echipa din campionat..avem nevoie de un antrenor klumea..nu care e "suparat" totdeauna ca n`are jukatorii titulari..ca i`a bataie cu 15-0 si etc. lasa`ti iasul sa joace fotbal mitocanilor!! popa ia`l si pe nichita si pe boca de mana..si plecati toti 3 la uta..sau unde vreti voi!! lasa`ti sa vina oameni de afaceri care sa investeasca..si un antrenor care sa`si dea silintza..chiar dak o luam de la 0! pt ce`i care pupa iasu` si MOLDOVA in fund.."respect" _|_ mo1e!

De sefu` tau pe 27.08.2008 la 15:12

ce`i care au dat aici comm si n`au o treaba cu iasu`.. sunt simpli looseri care n`au ce face..ce purta`ti voi de grija iasului?? ar fi bn sa va vede`ti de echipele voastre.. iar unii dintre voi care sunt sclavii altor echipa..mai bn v`ati vedea de echipa din oras/sat!! popa..si ce`i care s`au mai sfatuit..mai bn ati pleka voi de la iasi..dekt sa retrage`ti voi echipa din campionat..avem nevoie de un antrenor klumea..nu care e "suparat" totdeauna ca n`are jukatorii titulari..ca i`a bataie cu 15-0 si etc. lasa`ti iasul sa joace fotbal mitocanilor!! popa ia`l si pe nichita si pe boca de mana..si plecati toti 3 la uta..sau unde vreti voi!! lasa`ti sa vina oameni de afaceri care sa investeasca..si un antrenor care sa`si dea silintza..chiar dak o luam de la 0! pt ce`i care pupa iasu` si MOLDOVA in fund.."respect" _|_ mo1e!

De staroste pe 27.08.2008 la 15:08

sa se retraga mai repede,ca ar putea uita intentia si sa o transfere in Osetia de sud ca sa poata participa la campionatul rusiei.acolo ,daca e ceva intervine kalashnikovul.nichita poate se duce si el acolo ,la Tindvali ca primar cu echipa lui de imobiliari ca e de treaba la greu, nu gluma! succesuri!

De bdy pt cechevara pe 27.08.2008 la 15:03

mai basca da a comentat cineva de frf sau amu"ia te-ai trezit.....amu:ia

De iesean pe 27.08.2008 la 14:57

che guevara , inchide gura ca miroaose a hoit de oltean imputit. nu se retrage nici o echipa.asa ca mars in mm s vezi-ti de panaramele alea ale voastre

De AWERT pe 27.08.2008 la 14:55

adrian, bag pw.la-n ma.ta

De Che Guevara pe 27.08.2008 la 14:54

Va suparati ca ciobanul pe sat. Pai ce vina are FRF ca voi nu sunteti capabili sa aprindeti niste becuri? Si daca se retrage Poli din campionat care este problema? Si asa nu bateti pe nimeni. A cazut el Imperiul Roman dar o echipa de anonimi lipsita de palmares ca Poli Iasi?

De Adrian pe 27.08.2008 la 14:52

Eu propun sa retrageti si echipa si sa se retraga si Nechita din primarie. Puslamalelor. Din banii nostri mancati si va cumparati Q7. Eu ca iesean salut retragerea echipei, Asa o sa avem mai multi bani la bugetul local si nu aruncati pe fereastra ca si pana acum

De pt gicu pe 27.08.2008 la 14:50

gicule, stiai ca fc vaslui a avut culorile alb-albastre acum vreo 7-8-10 ani? nu stiai, pt ca pe atunci nu frecventai stadionul, te uitai la oitile din ghena. tarane!

De vasile cel mare pe 27.08.2008 la 14:43

Intrebare petnru Popa! Daca echipa este retrasa, tu iti iei banii pe contract? Si prima de obiectiv?

De ...gicu pe 27.08.2008 la 14:41

:)) ha-ha ,...o sa iasa poli din campionatul romanesc shi la iasi o sa se nasca echipa cu numele de "Bucium fc" si o sa aiba culorile GALBEN-VERDE =)) Si tot iasul este galben- verde! Iasul,Iasul ,..este galben-verde! =))

De DACA LE PLACE... pe 27.08.2008 la 14:40

NU-I POATE OPRI NIMENI SA NU SE RETRAGA!dar sa se uite mai intai si la jocul execrabil prestat de echipa!si apoi ar fi mai bine sa se retraga cativa din conducere care nu stiu sa se organizeze in asa fea ca sa nu aiba acele probleme cu nocturna!Popo! nu cumva s-au cam si "trantit"ceva meciuri in etapele ce trecura?trebuie gandit bine inainte de a lua o decizie!!!

De Cea mai mare paguba pe 27.08.2008 la 14:37

pai..este cea mai mare paguba pt ca nu o s amai faca blaturi cu casele de pariuri, poli iasi, bistrita , farul ,pandurii, sunt echipele care fac jocurile pt casele de pariuri , ...deci oricum stai in tribuna shi urlati ca prostii .ca...totul se aranjeaza din start!

De cainele iesean pe 27.08.2008 la 14:27

nu cred ca va retrograda Poli. nu ain sezonul asta. dar cred ca ar trebui sa-si aminteasca jucatorii, antrenorul si ceilalti din staff care este rolul lor. de cand a venit nea Popica avem parte de Liga 1 dar si de ironiile celorlalte echipe. o fi el bun antrenor dar joaca prea mult pocker. si ii place asa mult cacealmaua ca a "implementat-o" si in tactica de joc. ne ajuta sa obtinem rezultate dar parca mai frumos este fotbalul.

De gicu pe 27.08.2008 la 14:27

Cui ii pasa de cei de la Iasi? Mare paguba-n ciuperci!

De Luca Sebi pe 27.08.2008 la 14:25

Baxtere , tata, da ce nu esti corect, vericule???Ce ai cu Iasul ba nene, te deranjeaza....? da unde stii tu ca-i slaba??? Esti ruda cu unul din arbitrii aia de dau galbene la cei loviti de adversar? Ba Baxtere, ce... given name... e si asta ...,.tu nu stii ca Iasul era sarea si piperul campionatului mai an?? Juca corect si multi jijii n-o au la suflet ....ca n-are bani, seracii! Ba , Baxtere, da' mai bine serac si curat, ba nene, ba!da , asa sa stii Baxterica vere!

De jaak pe 27.08.2008 la 14:24

daca va retrageti ar fi un mare pacat pt .oras .daca nu aveti un beee in c. a . asa osa patiti. Va aduc aminte un meci unde ati fost si voi ajutati chiar sa promovati dacia unirea braila- poli iasi 3-4 nude arbitrul efectiv a tras cu voi refuzind brailei 2de 11m lea dat si un om afara . fotbalul se joaca pe bani negri si urati si voi nui aveti.

1 2