Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
08.02.2009 FOTBAL

Petar Jovanovic se antrenează cu Poli!

Jucătorul Vasluiului are acceptul de a se pregăti sub comanda lui Bergodi pînă la finalizarea negocierilor de transfer.

     Foto 1

Antrenorul Politehnicii Iaşi, Cristiano Bergodi, îl are sub comandă în Antalya şi pe sîrbul Petar Jovanovic. Jucătorul de bandă dreaptă a primit acceptul din partea Vasluiului de a se antrena alături de Poli pînă la clarificarea situaţiei sale. Ieşenii doresc să-l împrumute gratuit pînă în vară pe Jovanovic.

COMENTARII (46)

De unu` pe 23.02.2009 la 18:45

Daca era dupa mine nu-l cedam nici in ruptu` capului pe Petar la voi. Ptr unii dintre noi Petar chiar a facut ceva ptr echipa noastra. Mi-e ciuda cand ma gandesc c-o sa-l vad in cateva saptamani in tricoul echipei voastre.....Serios de nu mi-e ciuda dar pe de alta parte gandindu-ma ca pune "osul" la scaparea voastra de la retrogradare ma mai linisteste. Cu jucatori de la noi o sa scapati.(macar cand o sa va ganditi la chestia asta sa va fie la fel de ciuda cum imi este mie atunci cand mi-l vad in tricoul echipei voastre)

De ....EgO pe 12.02.2009 la 11:53

.....:-)....Bine ai venit,Jova:-)

De vaslui pe 12.02.2009 la 09:41

ce ati patit wE?

De unul_din_iasi pe 09.02.2009 la 22:14

este clar,ai pb mari la creierul tau inexistent.din pacate,sunt si in iasi,astfel de specimene ratate cum esti tu,daca ai ajuns sa te comporti in asa hal...e clar,ca esti un complexat ,ai complexe fata de tzarani,asa cum or fi aia,dar au echipa buna,ia si "vomita-ti" frustrarile in alta parte,frustratule,complexatule ,ne faci de ras,vrem ca la meciurile noastre sa predomine fair-play-ul,spritul sportiv,cel mai bun sa castige!FORZA POLI IASI & RESPECT VASLUI!

De suporter iesean pe 09.02.2009 la 22:08

Bai politehnica,marsh drac.ului si fa-ti un control,ce pla mea vrei?vrei bataie?bate-te cu mor*tzii ma*tii de frustrat!care e pb ta dobito*cule?tu nu reprezenti politehnica,ba frustratule,fanii ieseni,sunt pasnici,nu dezaxati ca tine,tu probabil stai printre tiganii aia din dacia,sau poate chiar tu esti vreun tigan borat de prin dealul galatii,sau de prin metalurgie!URASC TIGANII!MOARTE LOR,MOARTE TIGANILOR!iti repet:sa-ti moara toata familia in foc,daca stau in iasi?de ce sa nu ne sprijinim unii pe altii ,ma nenorocitule?ca esti vreun frustrat cu figuri in cap,mm de zdreanta .

De politehnica pe 09.02.2009 la 21:49

"unul_din_iasi" mm sai zici lu ma`ta, talibane, shtii shi u un cartier in iasi..? sau poate stai in iasi dar e clar ca esti un chishat d tsaran..hai dute`n kkt q tot... pt mn vaslui e viitoare gaura d gunoi a iashului.. sa moara totata increngatura ta d la maimutsa la urangutan( ca atat ai evoluat) k nu esti vasluian..? p.s.: imi pb in sufletu lu ma`ta dak mai postezi cva p site`ul asta FORZZA POLI!! M**E vaslui!!!!

De unul_din_iasi pe 09.02.2009 la 17:16

bai ,asta care te numesti "politehnica",sa iti moara familia,daca stau in iasi?hai zii! taci dracului,in mm,crezi ca daca stau in iasi,am creierul unui zevzec ca tine?stau in mircea mai prostane,tu vad ca stii numai de ars stadioane si alte nazbatii.. FORZA POLI & RESPECT VASLUI !

De stefan pe 09.02.2009 la 16:03

doresc pace acum...:))) ma panarama..ma`ta`i prosta.. shi voi suntetsi sclavii iashului..

De politehnica pe 09.02.2009 la 16:02

gradul*

De politehnica pe 09.02.2009 la 16:01

"unul_din_iasi" shi "Din IS " se cunoste dupa radul de idiotenie ca suntesti tsarani coclitsi de vs

De unul_din_iasi pe 09.02.2009 la 13:57

mesajul de mai jos era tot pentru stefan

De unul_din_iasi pe 09.02.2009 la 13:57

esti tare prost,probabil esti un frustrat fara creier care prefera sa se bata in loc sa-si incurajeze echipa cu fair-play si intr-un mod civilizat...din pacate,asta e,mai sunt si uscaturi in padure....sau in jungla....FORZA POLI & RESPECT VASLUI! INDEMN LA FAIR-PLAY !

De Din IS pe 09.02.2009 la 03:59

STOP RIVALITATE IS-VS ! Nu ne ajuta cu nimic ! IN FATA LUI DUMNEZEU TOTI SUNTEM EGALI SI VIATA E PREA SCURTA CA SA FIM RIVALI !

De stefan pe 09.02.2009 la 00:17

unul_din_iasi tu esti unul de la tsara, taci acolo.. ar trebui sa nu avetsi acces p site`urile noastre.. uratilor "apa nu`i, lumina nu`i normal ca.. nici site nu`i chiar ca`mi b...... in el vaslui"

De unul_din_iasi pe 08.02.2009 la 23:10

mesajul era pt stefan

De unul_din_iasi pe 08.02.2009 la 23:10

mare tampit mai esti,de fapt esti un putzoi din ala razgaiat ,care cauta numai bataie...deh,in padure ,mai sunt si uscaturi...vasluieni,nu bagati in seama aceste specimene ...

De politehnica pe 08.02.2009 la 21:58

MOLDOVA INSEAMNA IASI!!

De stefan pe 08.02.2009 la 21:54

:O:O a tampit lumea :O:o Fortsa Poli Iashi inseamna prin etimologie m**e wc vaslui.. eu cel putsin nu ma sprijin p kkt..n`am nev de wc vaslui sa ma ridic la nivelul celorlalti.. antitsarani mereu! POLI INSEAMNA IASI!!

De Poli Iasi pe 08.02.2009 la 21:48

Bravo Daniele si tie pt mesaj,bafta si voua!HAI MOLDOVA!ANTI-BUCURESTI!FORZA POLI&VASLUI!

De Daniel pe 08.02.2009 la 21:17

Sunt vasluian simi pare rau de Jova , e super si ca jucator dar si caracter , un luptator , ii urez bft Iasiului cu el in teren si sper sa va reveniti! Si eu militez pt incetarea conflictelor , suntem aici aproape lipiti unii de altii , avem prieteni , rude , cunostinte in Iasi .Respect pt fanii adevarati Poli , nu cei 20-30 scandalagii .Hai Vasluiu , Hai Iasiu , Hai Otelu , sa aratam impreuna k in Moldova se joak fotbal , sa se mai vb si de bn de noi moldovenii , n numai prostii si denigrari prin media

De gava pe 08.02.2009 la 20:13

bine jova! ai procedat corect plecand de la tara.iashington e oras adevarat!

De sarba pe 08.02.2009 la 19:26

forzza jova! hai poli. bafta vaslui.

De Poli Iasi pe 08.02.2009 la 19:01

Bravo si tie,gabi din vaslui,sa terminam o data cu prostiile astea,fara trivialitati,vorba unuia de mai jos,destul ca isi bat joc de noi,imputitii aia din bucuresti,macar noi sa fim uniti!!!!Nu,nu mai este matei,din pacate,mi se pare ca nu s-au inteles partile. SUUCCES VASLUI!FOZZA POLI SI RESPECT VASLUI!

De gabi pe 08.02.2009 la 18:33

Eu sunt din Vaslui si sincer decat sa cada Iasul as prefera de o mie de ori sa pice Pandurii sau mai ales Buzaul !Si inca ceva,sunt de acord sa fie o rivalitate intre noi,da una corecta pt ca asa meciurile Poli-Vaslui sunt mult mai interesante si mai frumoase,sa fie un duel al galeriilor si jucatorii sa bage materiale mai mult ca de obicei. Chiar Matei mai e la voi sau nu?Ar face treaba cred ,v-ar ajuta.

De speaker aiurit pe 08.02.2009 la 17:46

termina BESTIE cu amenintarile fii om nu animal ,,, mergi in ungaria , si RAMAI ACOLO

De COSTAS pe 08.02.2009 la 17:40

TREBUIE SA TERMINAM ODATA CU MISTOURILE DINTRE SUPORTERI DESTUL CA SE IAU TOTI DE MOLDOVENI SUNTEM VECINI SI NU ESTE FRUMOS .....FORZA POLI ..IASI RESPECT VASLUI...SUNTEM ALATURI DE FAMILIA LUI ..COZMA....ucis de niste tigani nenorociti.................... ................

De speaker pe 08.02.2009 la 16:43

nu ne batem pe strada,ne batem in tribune:) de data asta le ardem tot:))

De gabush86 IS pe 08.02.2009 la 16:11

Fortza Poli ! Respect VS ! Suntem vecini si trebuie sa ne ajutam unii cu altii nu sa ne batem pe strada .

De Poli Iasi pe 08.02.2009 la 16:01

Bravo,Andrei din Vaslui!Felicitari pt felul in care gndesti!Daca ar gandi toti ca tine....! BRAVO VASLUI!TREBUIE SA NE SPRIJINIM UNII PE ALTII!!daca nu noi intre noi,care suntem vecini,atunci cine??!!?? FORZA POLI IASI si RESPECT FC VASLUI! cei care injura ori Vasluiiul ,ori Iasul,nu au ce cauta aici pe forum!!!! Sa fie fratie intre Iasi si Vaslui !

De andrei vaslui pe 08.02.2009 la 15:56

foarte bine ca merge la iasi.Suntem doua orase alaturate si trebue sa ne ajutam.De ce sa mearga iasu in b cand sunt alte echipe din orase mai indepartate care pot retrograda.oricum nu prea mai are loc pe la vasluica sunt destui mijlocasi(marko,ghencev,milies lavevici,gheorgiu,aliuta daca nu pleaca,.........hai poli fortati sa nu retrogradati ca sa stiti ca miar parea rau.......e destul ca e rivalitate intre noi si otelari....sunteti singura echipa din moldova cu care ar trebui sa ne intelegem........hai vasluiiiiiiii hai poli iasi

De Fan Poli Iasi pe 08.02.2009 la 14:07

Cine considera ca intre Poli Iasi si FC Vaslui e rivalitate SUNT CEI MAI MARI PROSTI !! Acum VS e mai buna decat Poli, asa e in sport, azi esti sus, maine jos ! Ce-a fost intre echipe in Divizia C si divizia B e de domeniul trecutului si nu TREBUIE SA PURTAM URA. Mai se trezeste cate un prost sa mai injure aiurea ori IS ori VS . Nu bagati in seama ! Respect Poli Iasi si respect si VS ! IN FATA LUI DUMNEZEU SUNTEM TOTI EGALI SI VIATA E PREA SCURTA CA SA FIM RIVALI !

De marius pe 08.02.2009 la 14:01

jucatori de la echipa adoua nau ce cauta la prima echipa care fumeaza stiu eu niste jucatori

De marius pe 08.02.2009 la 13:58

dinamo sar putea sa mai imprumute la iasi un jucator pe lucian goian

De horatiu pe 08.02.2009 la 13:47

Nu am batut Galatiul doar am scos un egal meritat 0-0 cu care i am ajutat pe cei din vaslui sa se duca in uefa intertoto.Ajungerea lor in uefa cup a fost meritul jucatorilor de la vaslui.

De marius pe 08.02.2009 la 13:43

daca nu bateam noi galatiul voi nu jucati nicaeri

De horatiu pe 08.02.2009 la 13:42

Campionatul Scotiei are 12 echipei iar cel al Finlandei 14 dar orcum mult mai putine decat in liga 1.

De marius pe 08.02.2009 la 13:40

ce ma crezi ca pe un imprumut sa dam bani pe el daca dam salariul sa ziceti mersi ca simteti in fata ati jucat in cupa uefa

De horatiu pe 08.02.2009 la 13:39

Real Madrid imprumuta jucatori asa ca nu vad care e problema ca Poli imprumuta jucatori ca sa ramana in liga 1.Daca nu vezi rostul acestor echipe urmareste campionatul Scotiei sau al Finlandei sau orice alt campionat care are maxim 10 echipe.

De polist pe 08.02.2009 la 13:27

me, taci dreq, vorbesti fara sa stii, papagalule.

De me pe 08.02.2009 la 13:22

foarte fraieri astia de la vaslui daca dau gratis asemenea jucator...nu asa se fac afacerile....iasul daca n-are bani si nu are nici un obiectiv sa se duca in alta liga, n-au ce cauta echipe fara scop in liga i, doar asa ca sa fie....chit ca e oras mare iasul, dar e plin de suporteri ai altor echipe, vorbesc doar cand e vb de retrogradare, dar de sustinut echipa deloc, merg la meciul cu steaua, dinamo rapid sa sustina vizitatorii...rusineee...picat i in b si revizuiti-va comportamentul...n-am nimic cu iasul dar nu-mi plac echipele astea ....gen iasi, gloria, pandurii, farul....

De gabi pe 08.02.2009 la 13:16

Prieteni poate nu exista vasluisport,dar macar exista fotbal,pe cand la voi daca retrogradati ce naiba o sa mai scrie pe iasisport?Asa exista si bacausport,da n-am prea auzit de ei in ultima vreme.Sa n-ajungeti la fel. Si n-am zis ca tre sa platiti milioane,da macar 1000 de euro sitit,ca sa nu fie de pomana,la asta m-am referit.

nu exista vasluisport =))

De horatiu pe 08.02.2009 la 12:00

Cei din Vaslui ar trebui sa scrie pe Vasluisport sau nu exista un altsfel de site?

De Poli Iasi pe 08.02.2009 la 10:57

Lasa bre,ca vecinii se ajuta intre ei!noi cum v-am ajutat sa ajungeti in CUPA UEFA,prin acel 0-0 de la galati ,cu otelul ????eu unul,nu sunt de acord cu aceasta rivialitate idioata,trebuie mai mult creier,sa iesim bine,atat voi,cat si noi!!

De Florin Suceava pe 08.02.2009 la 10:38

Asta nu hotarasti tu ma "gabi" ma...

De gabi pe 08.02.2009 la 10:25

Auzi gratuit,da ce-i Vasluiu casa de binefacere?Sa dea banu daca vor sa-l ia.