Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
13.02.2009 FOTBAL

Naşu' atacă: "În Liga I există maximum 25 de jucători de valoare!"

Preşedintele Federaţiei, Mircea Sandu, a declarat că schimbarea sistemului competiţional este absolut obligatorie pentru ca nivelul competiţiilor interne să crească.

 Aflat la Iaşi, Mircea Sandu a declarat că este asbolut obligatorie schimbarea sistemului competiţional: "Din 2010-2011 îmi doresc ca Liga a II-a să aibă două serii a 12 echipe, iar Liga a III-a să fie alcătuită din 6 serii a 12 echipe, deşi mulţi vor serii de 14 echipe la eşalonul trei. La ambele eşaloane se va juca în sistem play-off şi play-out. Liga I poate fi din 18 sau 16 echipe. E obligatoriu să schimbăm sistemul competiţional, pentru a creşte valoarea. La această oră, în Liga I nu există 25 de jucători de mare valoare. Prin mare valoare înţeleg jucători de naţională sau care să facă faţă în cupele europene".

COMENTARII (11)

De stefan pe 15.02.2009 la 13:56

aia 25 is numai d la poli iasi.. ;))

De SAVIBRATESCU-AMERIC pe 13.02.2009 la 19:22

UEFA,PLATINI;BAI SANDULE TU VREI SA FACI LIGA 1 A LU MITICA-SANDU DE ...3 ECHIPE,....STEAUA,DINAMO,RAPID ...ATAT.....INCOMPETENTULE,,,N U ESTI CAPABIL SA FACI UN PROGRAM,CLASAMENT,NICI LA 3 ECHIPE,TI LE FACE ,,,,FEMEIA DE SERVICIU.....DSPARI CIT MAI REPEDE.....CA VINE REVOLUTIA AN FOTBAL,,,,,ANCEPAND DE LA POLI IASI,FARUL,TIMISOARA,CRAIOVA,V ASLUI,CLUJ,....DIN PRIMA ETAPA RAPID,PE ...28 FEB..ORA ,22;00....DISPARI AN ,,,,COLUMBIA......REPEDE....

De SAVIBRATESCU-AMERIC pe 13.02.2009 la 19:04

POLI IASHI,V-A PUTE INVESTI,AN INFRASTUCTURA,CAND ,HOTZUL DE DUMITRU DRAGOMIR,NU V-A MAI FURA DREPTURILE TV-TELEVIZIUNE,DREPTUL CLUBURILOR DIN SUPER LIGA 1 ,AN VIITOR DE AZI DE 2O ,CLUBURI.SI V-A RETURNA DREPTURILE DE TV ,CLUBULUI POLI IASI,CE LE-AU FURAT AN ULTIMII ,5-10 ANI,SI TU MIRCEA SANDU,PRES,FRF,LE STII F.BINE.NUMAI LA POLI IASI,SANT 5 JUCATORI TINERI DE MARE VALOARE.LA FC CONSTANTZA FARUL SANT 25 DE JUCATORI,CAMPIONI NATZIONALI DE JUNIORI MARI,2007-08,DE MARE VALOATE,VIITORUL DACIA-Romania,pe care tu NU VREI SA-I VEZI,PT CA ESTI,CHIOR,ORB DE ATATA WISCHI,CE AI AN OCHI,NULITATE.PLEACA LA ECHIPA TA DE COPIII SI PIONERI DE LA SPORTUL STUDENTZESC,SI CRESTE COPIII DE VALOARE,DE UNDE,VII,ACOLO TI-A LOCUL.MEDIOCRULE,SEMNEAZA MICHEL PLATINI,PRES,UEFA,AVIZAT,EXPER T.ASA SA NE AJUTE DUMNEZEU.

De SAVIBRATESCU-AMERIC pe 13.02.2009 la 18:51

UEFA,MICHEL PLATINI,PRESIDENT;MIRCEA SANDU-LE ,ESTI UN PROST,CEL MAI MARE PROST ,DINTRE TOTI ,PRES DE FED DIN ESTUL EUROPEI.DUTE REPEDE,LA COPIII DE GRADINITA SI FA-TI GRATARE ,SI MICI.HABAR N-AI DE FOTBAL PRES.DUTE NAS LA TOTI TALHARII SI MAFIOTII ANALFABET AI CLANULUI COOOPERATIST,condus de ibfractorul gigi becali.CARATE PANA SA NU FII ARESTAT.LA ORA ACTUALA TOATE CELE 15 CLUBURI DIN PROVINCIE,VOR ,DEZVOLTAREA FOTBALULUI DIN ROMANIA -DACIA,LA 20 SUPER CLUBURI AN SUPER -LIGA 1.ANCEPAND DE AZI 14 FEB .2009.TOTI VOR LIGA 2 ,SERIE UNICA CU 20CLUBURI,AN LIGA 2 ,NU V-A MAI JUCA NICI-O ECHIPA A 2,DE CLUBURI DIN LIGA1,DECE,PT A NU MAI STRICA COMPETITIA.TOTI VOR SI LIGA 3 CU 2,SERII A 20,CLUBURI,SI O NOUA LIGA 4,CU 3 SERII,A 20 ,CLUBURI,C-AN ANGLIA,UK,TZARA FOTBALULUI.FIECARE LIGA A-SI V-A ALEGE PRESEDINTELE LOR,FIECARE LIGA V-A FI INDEPENDENTA ,SI SE V-A DIRIJA SINGURA.NOUL PRESEDINTE FRF,TREBUIE ALES ,URGENT,DINTRE CEI 18 ,PRESEDINTI DE CLUBURI.NOUL PRESEDINTE FRF,V-A TREBUI SA FIE UN PRESEDINTE ACTIV,DIN FOTBAL,ALES PE UN AN,ALEGERILE V-OR FI ANUALE.ALEGEREA NOULUI PRES FRF,TREBUIE SA AIBA LOC PE 28 MARTIE 2009.LA FEL C-AN ANGLIA UK.CINE SE OPUNE DECIZIEI UEFA,V-A FI ARESTAT,SI CONDAMNAT LA 5 ANI PUSCARIE,DE JANDARMERIA ROMANA DACI-DIRIJATA DE PRESEDINTELE ROMANIEI -DACIA ,TRAIAN BASESCU.ASA SA NE AJUTE DUMNEZEU.TREBUIE RASA,MAFIA DE LA FRF,DIN TEMELIII,TOATE CELE 18 CUBURI ,SANT DE ACORD.SUCCES.

De cucu pe 13.02.2009 la 15:50

si ce faci, da-ti demisia, te imbuibi si patronezi nonvaloarea? VOLOROSULE:)

De t.jean pe 13.02.2009 la 15:13

s-o schimbi pe mhata pe alt sistem ,sandilaule. vrei sa scoti jucatori buni ,dar nu le dai voie sa joace.la ce vreti voi ar fi cam 2000 de jucatori in toate seriile din care ar juca cam 1000, restul fiind rezerve.si astia nu ar juca decit 20 de meciuri pe an,putin mai mult cei din liga1.MAFIOTILOR investiti in baze sportive, creati conditii si apoi veti avea si jucatori.cretini ordinari ce sunteti

De pai pe 13.02.2009 la 15:10

-Ogararu -Ghionea -Goian -E meghara -Rada -Ovidiu Petre -Nicolita -Toja -Gola nski -Tony -Perreira -Culio -Dubarbier -Y.Kone -Muresa n -Dani -De Souza -Lobont -Danciulescu -N'Doye -Lazar -Spadacio -D idi

Aia 25 ar fi trebuit toti selectionati!!! Pacat ca dintre aia au fost doar 4 convocati:Lobont, Goian, Bourceanu si Ogararu.

De cornel pe 13.02.2009 la 14:52

vreau sa-i vad si eu pe cei 25 de valoare ca sunt convocati la nationala. de 3 ani vad mereu 5-6 insi de la steaua. mentalitatea trebuie schimbata nu doar la jucatori, problemele grave le are individul care antreneaza echipa nationala

De radu pe 13.02.2009 la 14:44

dak puneti 12 echipe in esalonu 2 atunci ce rezolvati..ca jucatorii or sa joace doar 22 d meciuri p sezon..la englezi sunt 22 d echipe in esalonul secund nu 12..si aia joaca 42 d meciuri p sezon nu 22...diferenta d la cer la pamant...si ce jucatori adevarati scot aia...

De dandan pe 13.02.2009 la 14:09

games4play .net pentru toti gamerii si cei care dorest tv pe internet. Distractie frate!