Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
05.03.2009 FOTBAL

Bergodi: "Sîntem la 60% din potenţial!"

Antrenorul Politehnicii spune că echipa sa creşte de la zi la zi.

     Foto 1

Cristiano Bergodi a declarat astăzi, într-o conferinţă de presă, că "echipa mai are capacitatea de a creşte 30-40%. Acum, sîntem pe undeva la 60%, dar, de la o zi la alta, se vede o creştere".

COMENTARII (11)

De Catalin pe 05.03.2009 la 20:46

A, si inca o intrebare: A fost frumos anul trecut cand iesenii astia pe cara acum ai blamati va ajutat asa de mult? Daca ati uitat dragi suporteri a lui Vaslui ( aveti asa ceva??) aduceti-va aminte de meciul Iasi Galati si ce sa intamplat dupa. Dar noi avem mandria noastra nu avem nevoie de voi ca sa nu retrogradam. Daca o sa castigam o sa fie foarte bine o sa creasca moralul echipei, daca va fi egal nu va fi rau, daca pierdem va fi din ce in ce mai greu sa ievitam B-ul. Dar mai bine un an in B si sa ramanem noi decat in a si mandri ca acesti Vasluieni. Frate uite asa se duce Romania la vale: se ridica taranii si oamenii care au pretentii de oraseni si de suporteri cu comuna lor cu doua semafoare. Rusine.

De Catalin pe 05.03.2009 la 20:35

Hai Poli. Pana mai alaltaieri nici nu se stia de echipa de fotbal Vaslui. Pana mai ieri nici nu visa Vasluiul sa scoata egal cu Iasi daramite sa castige. Ca oameni ar trebui sa aveti putin respect dragii nostri tarani. Dar sa stiti ca noi iesenii nu ne suparam avem nevoie si de voi taranii nostri, va apreciem si va respectam ca inca faceti ce stiti voi: porumb si .... porumb. Intrebare : la Vaslui s-au bagat banii cu sacul si totusi nu ati reusit sa faceti o echipa de Uefa, oare daca la Iasi ar fi tot atati bani cat sa bagat la Vaslui ce s-ar intampla. Parerea mea este ca sigur s-ar face o echipa de top avand in vedere ca pana acum am supravetuit in Liga fara nici un ban aproape.

De validinamovistul pe 05.03.2009 la 20:04

Bate Iasiul cu 2-1

De Vasluieni decrepti! pe 05.03.2009 la 18:41

Vasluieni decrepiti ce sunteti, aveti gura mare ca aveti si voi un finantator si deacuma va crescut tupeul. In orasul vostru de 235 de locuitori unde ieri-alaltaieri s a inventat liftul si in care aveti 2 strazi mari si late in afara de ulite, traiti voi, anaflabetii si ingamfatii lui peste. Tineti va gurile urat mirositoare si invatati sa va spalati pe dinti si la dos!

De ionut din vaslui pe 05.03.2009 la 18:23

victorie fara probleme pentru vaslui,iasiul o sa retrogradeze..........

De pt cel de sub mine pe 05.03.2009 la 17:53

imputit esti tu eu nu am nimic cu vasluienii de buna credinta .......FORZA POLI ........

De Wesley Lopes pe 05.03.2009 la 16:44

bai ieseni imputiti reveniti cu picioarele pe pamant....../..nu am nimic cu voi chear tin cu voi da nu in meciurile directe si nu ma pot abtine sa nu comm cand vad asemenea prostii peaci........HAI VASLUI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

De necunoscut pe 05.03.2009 la 16:10

vasluienilor va rupem;) voi o sa castigati meciul de prasat:))

De necunoscut pe 05.03.2009 la 15:22

auzi..ce gluma buna......sa bata Iasul....revenitiva domnilor cistiga Vasluiul la pas .

De savicevici pe 05.03.2009 la 15:10

+ 40% Corpodean = 100% victorie!!! uraaaaaaaaaaa .... pardon: sarmaaaaaaaaaaaaaaaa :)

De stv pe 05.03.2009 la 14:08

suficient cat sa batem vasluiul