Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
24.05.2009 FOTBAL

Buta: "Conducerea trebuie să fie mai aproape de noi!"

Fotbalistul Politehnicii Iaşi spune că în Copou au reapărut problemele financiare.

     Foto 1

Cornel Buta a declarat la emisiunea "Total Sport", difuzată de Antena 1 Iaşi, că prestaţia slabă cu Otopeniul poate fi pusă şi pe seama problemelor financiare, care au reapărut în Copou: "Poate suporterii mă vor înjura însă trebuie să spun că una din explicaţiile evoluţiei foarte slabe pe care am avut-o cu Otopeniul este şi latura financiară. După un început de retur în care am avut parte de cele mai bune condiţii, acum sînt destule promisiuni neonorate legate de bani. Consiliul de Administraţie şi domnul primar ar fi trebuit să fie mai aproape de noi în această perioadă. E drept, Otopeniul are condiţii mult mai precare decît noi, însă ei au jucat din plăcere, în timp ce noi jucăm sub presiune meci de meci, iar stimulentul financiar contează enorm".

Buta a mai spus că "Poli e singură împotriva tuturor. Nu am fost implicaţi în nici un joc de culise. Avem ambiţia să rămînem în Liga I pe valoarea noastră şi nu să beneficiem de o eventuală retrogradare a Argeşului. Pentru asta trebuie să batem Buzăul, pentru că eu cred că Mediaşul nu cîştigă la Constanţa".

COMENTARII (13)

De Lucian pe 25.05.2009 la 19:30

Bai Buta sati fie rusine,voi kare vati imbogatit de la pariuri spuneti k anveti bani,voi kre aveti ditamai contractele si nu valorati nimic? RUSINE! si mai spuneti k dati totu pt Poli! veniti voi si munciti 8 ore pe santier pt 20 milioane pe luna si atunci sa vedeti cum e! Aduceti in plm juniorii k aia isi dau viata pt poli,cand imbraca tricoul alb-albastru,nu k voi,mercenarilor!

De cornelius pe 25.05.2009 la 09:46

niste dobitoci .au pus in pericol retrogradarea echipei pentru ca au jucat la pariuri .o mana de golani isi bat joc de un oras intreg.pacat de acest antrenor

De ovidius01 pe 24.05.2009 la 22:00

doar niste prosti ,lasi si nesimtiti ar putea sa rateze pe final de campionat obiectivul propus. ce inseamna pentru buta, sau pricare alt jucator cuvintele onoare daruire respect,respect daruire si onoare fata de cei 8-10 mii de oameni ce vin la stadion saptamina de saptamina cind poli joaca acasa dar poate ca el doar a vrut sa traga un semnal de alarma sa ii acordam clementa deocamdata

De NUME AUTOR pe 24.05.2009 la 17:14

dak reusim si ramanem in liga1 sa intinerim echipa in frunte cu boca:))

De unu pe 24.05.2009 la 17:12

ordinarilor....betivilor...ca va stie tot orasul in ce hal iesiti din cluburi.....acu nu aveti bani...pana sapt trecuta plesca zicea ca aveti cele mai bune conditii...sa va fie rusine...D.U.M.N.E.Z.E.I.I M.A.T.I buta....forzza poli

De Judex pe 24.05.2009 la 17:03

Asta este mentalitatea fotbalistului profitor. "Conducerea" sa faca si sa dreaga, el sa nu joace nimic, dar sa ia prima de victorie. De asta s-a ajuns la un fotbal vai de mama lui!

De culai pe 24.05.2009 la 15:34

rusine sa va fie...eu am salar de 800 roni,vin meci de meci,poate nu mananc ceva in ziua meciului,sa vin la mstadion...si voi va plangeti de bani..nu vii rusine ..ca aveti mcontracte mari,si nu valorati,o parte din voi nici salariul meu de 800 roni...

De edi pe 24.05.2009 la 14:45

sunteti niste nesimtiti si niste ipocriti. nu tineti deloc la culorile clubului. va intereseaza doar banii sa va puteti destrabala prin cluburi. in locul conducerii, nu v-as da nici un ban, pentru ca nu meritati. sunteti cei mai slabi fotbalisti din liga intai. sa va fie rusine de domnul bergodi si fata de acest public minunat care v-a iertat toate prestatiile penibile pe care le-ati avut in acest sezon. in liga a II-a cu voi!

De acid pe 24.05.2009 la 14:29

buta asta, vad ca da noncombatul pe fata...ce mizerii de jucatori.

De nume autor pe 24.05.2009 la 14:03

daca as fi in locul suporterilor n-as mai veni la meci...sunteti penibil...sa platesc biletul de 20 ron (nici steaua nu are asa pret piperat) si sa nu vad fotbal...mai bine stau acasa si ma uit pe Premier League.....nu la niste actori ca voi

De Sultanel pe 24.05.2009 la 13:59

Intai aratati ca aveti valoare...apoi va cereti drepturile...sunteti niste nesimtii...car nu jucati pt culorile clubului...nu jucati pt suporteri......sa vina tinerii de la echipa a 2a ...retrogradam dar retrogradam cu , capul sus nu ca martoagele astea...care se gandesc numai la bani.....va umilim pe propriul stadion...nesimtitilor...putoa relor....jucati pentru suporteri nu pentru bani martoagelor

De giovany pe 24.05.2009 la 13:48

rusine.....

De nick pe 24.05.2009 la 13:43

niste nesimtiti. e clar, nu au vrut sa joace, iar acesta s-a vrut a fi un avertisment pentru conducere. sa va fie rusine!