Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
31.08.2009 POLITEHNICA IASI

Boca: "Vrem să facem memoriu împotriva arbitrului de la Vaslui"

Preşedintele Politehnicii Iaşi spune că înaintarea unei contestaţii împotriva lui Marian Balaci depinde de imaginile video pe care le va obţine.

     Foto 1

"Şi la rece rămîn la părerea că am fost dezavantajaţi flagrant de arbitru la meciul de la Vaslui. Sîntem hotărîţi să facem memoriu, însă, cum meciul nu a fost televizat, depindem de imaginile pe care le vom obţine. În funcţie de claritatea acestora, ne vom adresa forurilor abilitate" a declarat Sorin Boca. Reamintim, la finalul întîlnirii de duminică, şeful executivului ieşean a reclamat trei faze în care Poli putea să primească penalty, toate derulate în repriza a doua, precum şi nesancţionarea unui fault asupra lui Cristi Bratu la o fază premergătoare golului doi al gazdelor.

 

COMENTARII (20)

asta e un loc unde se adune toti cocalarii din iasi si vaslui. sunteti atat de penibili, toti va dati mari oraseni dar habar nu aveti sa scrieti corect... jenant...

De pt scorpi pe 01.09.2009 la 09:26

ma, rasa inferioara ce esti, daca nu eram noi sa va invatam ce e ala internet(nu ati vazut voi asa ceva pana sa ioesiti din satul vaslui), dadeati cu sapa (nu ca acum nu ati da) inca 3000 nde ani.. de fapt la sapa v-ati nascut, la sapa dati si la sapa, pe camp, alaturi de un bou sau de o vaca veti muri.asemenea rase trebuiesc exterminate!

De koko pe 31.08.2009 la 22:12

faceti ceva concret !!!

De bebevs pe 31.08.2009 la 22:06

bai panaramelor da oare nu vedeti ca in fiecare an si acasa si in deplasare .....voi numa asta spuneti ca vau furat arbitrul......hotie porumboiu fura si alte lucruri....da oare in meciu ala nu ati putut sa trageti o concluzie CA NU ATI AVUT NICI O OCAZIE MARE DE GOL...prostituatelor

De scorpi pe 31.08.2009 la 21:38

ba coclit esti tu ca daca nu am fi noi din Vaslui sa va invatam sa folositi calculatorul si implicit internetul a-ti sta pe marginea Bahluiului la prins peste

De zunea pe 31.08.2009 la 20:42

ptr cristiancmp asta..vasluiu a castigat cu 2-1 nu 2-0. A marcat iasu in min 97;)

ee , vasluiul a castigat cu 2-0 nu cu 2-1 maaa !!!

De dydy pe 31.08.2009 la 18:14

sper ca universitatea sa invinga cu 3-0.si prosboca sa spuna la fel.

De unu pe 31.08.2009 la 18:13

Ditamai orasul, de ani de zile va chinuiti sa inchegati o echipa cat de cat....nu prea va iese, an de an va bateti la retrogradare cum ati facut o viata intreaga. Va deranjeaza faptul ca Vasluiul v-o trrrage an de an, va zgariati pe fata si o s-o mai faceti ani buni, pt. ca nu sunteti in stare sa va faceti echipa, in schimb dati cu gura ! kakanarilor !

De eu pe 31.08.2009 la 17:15

unii sunt orbi..

De adi pe 31.08.2009 la 16:56

Boca asta altceva in afara de memorii mai stie sa faca,de exeplu sa produca niste bani pt echipa,sa aduca niste jucatori mai de doamne ajuta?E ca un pensionar din ala care sta toata ziua la politie si da cu subsemnatul.

De suporter pe 31.08.2009 la 16:35

F.bine ai face d+nule Boca, Porumboiu, asta se crede buricul pamantului, asta si cu Craciunescu se cred autostiutori in tot ce reprezinta fotbal. Faptul ca pot urla la TV, ca de altfel si in politica , HOTII STRIGA HOTII, ii face pe arbitri sa fluiere clar in favoarea Vasluiului.

Fereasaca Dumnezeu!!!!!! Serios acuma.am fost la toate meciurile Vaslui-Iasi inca de cand cele 2 echipe erau in divizia C.Absolut toate.Si credeti-ma,arbitraj mai impartial ca aserara n-am vazut niciodata.Dar NICIODATA!!!!!Acuma serios creca la arbitru ala nici nu stia ca Porumboiu est finantator la Vaslui.In rest....ce sa zic...pacat ca cei de la Iasi dau dovada in continuare de spirit de jungla,de proasta crestere.Inca de la inceputul meciului au inceput sa injure,fara sa-i provoace nimeni.Vasluienii nu raspundeau daca nu injurau iesenii in halul in care au facut-o.Pacat,Iasul e o echipa frumoasa,cu un antrenor foarte bun,dar aseara au facut-o de ras suportetrii.Numai injuraturi aveau in repertoriu. Din 3 cuvinte 2 dintre ele incepeau cu "P" sau "M".Ar trebui ca Boca sa faca memoriu impotriva propriei galerii care a facut de ras orasul Iasi.Rusineeeeeeee!!!!!!

@tudor993 cati ani ai? pun pariu ca 16

sunt din severin de unde e si arbitrul m.balaci care imi este profesor de sport va pot spune ca e un profesor exceptional si nu cred ca a facut ceva in favoarea unei echipe .e un arbitru corect 100%

De JIJI SIFON pe 31.08.2009 la 16:09

BORUMBOIU "UMBLA" LA ARBTRAJE...

De dreptatea pe 31.08.2009 la 15:56

DC nu ati cerut arbitrii straini?????? DC? Pt ca stiti ca Vaslui e peste voi si an de an asta e singura voastra scuza. PENIBIL!!

De da pe 31.08.2009 la 15:55

ahhahhhahhhaaaaaaaaaaaaaaaa a hahahhahahahahhahahahah.....ah aahhahahahahaaaaaaaaa..... ce m-am distrat !!!

taci ba vasluian coclit ... ati dat si voi de internet ? cand va ganditi sa jucati calumea , atunci sa ne chemati la meci panaramelor , o venit porumboiu cu banii si nu stiti sa castigati fara interventia lui !

De fan vaslui pe 31.08.2009 la 15:12

ASTA E COREGRAFIA VOASTRA?!?!!! NICI MACAR O IDEE ORIGINALA NU ATI PUTUT AVEA....NICI ECHIPA ....VAI DE capul vostru VOASTru