Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
26.01.2010 POLITEHNICA IASI

Vali Badea: "Mi-aş dori să fac la Poli ce a făcut Andrei Cristea"

Atacantul transferat de Politehnica spune că a ales Iaşiul pentru a-şi relansa cariera.

     Foto 1

"Sînt foarte optimist în privinţa colaborării cu Politehnica. În ultima perioadă am fost afectat de faptul că nu s-a avut încredere în mine. De aceea, faptul că şefii Politehnicii şi domnul Grigoraş mi-au spus că au nevoie de mine mă face să vin cu inima deschisă şi cu ambiţie mare în Copou. Sper să reuşesc să ajut echipa de maniera de care a făcut-o Andrei Cristea în ultimele sezoane" a spus Vali Badea.

COMENTARII (22)

De oacky pe 31.01.2010 la 15:50

sper sa faca treaba vali badea si iasul sa aiba o evolutie mai buna in retur ,fortza politehnica iasi

De ieseanul pe 29.01.2010 la 13:10

e greu sa faci ceea ce a facut andrei cristea pentru noi,dar daca ne vei ajuta macar pe jumatate cat a facut el cred ca ne vom salva.hai poli

Ce este Lockerz? Un site pe care aduni puncte si comanzi premii, de la psp, xbox, ipod touch sau laptop'uri chiar la inghetata sau farduri. Tot ce iti trebuie este o invitatie.. aici intrevin yo. Daca vrei invitatie trimite un mesaj privat cu mail'u tau pe mysport (sau pentru alte detalii). YO AM COMANDAT UN PSP SI UN PIZZA USB IN MAI PUTIN DE O LUNA! SITE'UL ESTE PE BUNE! Inscrierea pe site se face numai pe baza de invitatie!

De motanu incaltat pe 26.01.2010 la 23:34

ciupanezule, tare bine era daca taceai..auzi, tahiti:)) e haiti,. eu stiu ca seamana, da e diferenta..si are dreptate dani, a vorbit obiectiv omul..degeaba tot vorbiti de vaslui, dar ei si-au facut echipa..mai conteaza ce oras e vasluiul? nu e vina lor, asta e romania...nici urziceni-ul nu e mare lucru, dar au facut event ul anul trecut..si cred ca ar trebui sa ne bucuram ca vasluiul se bate la titlu, sunt aproape de noi si poate mai vedem si noi niste echipe mari ..dar voi continuati cu rivalitatea asta nefondata..in timp ce altii isi fac treaba.

De DUDU pe 26.01.2010 la 17:37

@alinronaldo7: Ce sa faceti ?

De misu pe 26.01.2010 la 17:36

Cine e badea asta????

De DUDU pe 26.01.2010 la 17:31

Sfarlea, Jovanovic, Croitoru, Frunza, Badea..........

De dani pe 26.01.2010 la 15:25

=))))cum o dau iesenii dar mereu muta discutia.Fratioare Vasluiul acum 40 de ani avea 20.000 de locuitori,dupa ce au facut comunistii acea zona industriala au adus fortat oameni sa lucreze.Toate acele fabrici s-au desfiintat,s-au inchis,cum s-a intamplat si in iasi cu multe astfel de intreprinderi.Tu daca compari vs cu is insemna ca esti slab rau.compara-l cu tm,cj si o sa vezi ca e cam nasoala treaba.in is vin anual mai multi studenti decat are vasluiul locuitori,aia toti aduc un plus economie locale,dar tu ne faci pe noi inculti...tu ce scrii acolo e asa sa te dai rotund,dar train in is stii foarte bine ca e la fel de nasol ca peste tot in romania,salarii de nimic,locuri de munca asa si asa...chiar crezi ca is-ul o fi vreo metropola?daca e centrul economic dc nu exista bani pt sport?aveti atatea echipe de toate natiile care se zbat in mediocriate...daca erau bani cum visezi tu,alta era situatia...mai mergi si tu prin alte tari,daca nu ai fost deja si o sa vezi ce inseamna romania si ce inseamna cehia,slovacia,nu mai zic de italia spania...

De ciupanezu pe 26.01.2010 la 14:51

pt flacaii de la vaslui......dak nu ar fi porumboiu sa bage banii in curu vostru ati fii mai rau k aia din tahiti....porumboii poate sa va vanda ....cand vrea muschiu lui....si da makar noi avem facultati si spitale ...pe langa voi kare aveti o scoala genereala si o gradinitza....incultilor.....

De msk pe 26.01.2010 la 14:07

iesean100%=obtuz 100%,da e site-ul patronat de matta?se castiga atat de bine din prostitutie?scriu unde mi se scoala mie ,probleme?in wc o sa bagi tu capul dimineata sa te poti trezi sa vezi meciurile la matineurapandula ce esti....gandesti ca o oaie,probabil esti mai mult stelist decat polist....

De bv badea pe 26.01.2010 la 14:02

Bv Vali ! Succes !

De iesean100% pe 26.01.2010 la 13:50

astia de la wc vaslui nu au unde sa discute si vin aic sa manance kkt din gura...

ba ala cu falemi esti cu capu??? ce sa faca falemi??:))) sa dea zapada acu pana vine primavara?? domne ce minte au unii

ba msk vali are 5 meciuri da cristea cate avea la dinamo si la iasi cate??? dak stii fotbal tineo pt tine.......:)) esti varza

De Adobroaiei Ionut pe 26.01.2010 la 12:50

Andrei Cristea nu mai prinde primul 11 la Dinamo, trebuie incercat poate il da dinamo....cuplu in atac Badea-Cristea...ar fi bun

De Adobroaiei Ionut pe 26.01.2010 la 12:48

FALEMI e liber de contract, a anuntat la sport.ro ca isi cauta echipa, mai merge 2 ani cu el, are experienta....conducerea contactati-l !

De ATENTIE! pe 26.01.2010 la 12:38

ANDREI CRISTEA NU VA MAI PRINDE PRIMUL 11 LA DINAMO,SI DORESTE SA PLECE DE LA ECHIPA.AR FI O MARE REALIZARE DACA VOM REUSI SA IL READUCEM LA IASI.UN ATAC CU V.BADEA-A.CRISTEA NU CRED CA VOM AVEA PROBLEME IN PRIVINTA OFENSIVEI.ANDREI CRISTEA SI UN FUNDAS CENTRAL BUN SI PUTEM SCAPA CU USURINTE DE LA RETROGRADARE,SI IN VARA DACA SE VA MAI FACE PUTINE INVESTITII PUTEM VISA LA O CUPA EUROPEANA.HAI ANDREI

De ..... pe 26.01.2010 la 12:37

mai lipseste...repatrierea lui galca....poate se intoarce in iarba si gica popescu.....si inca vreo 2 de prin liga 2,,,,,,mare nesimtitre e la poli...fereasca d-zeu..

De FALEMI pe 26.01.2010 la 12:27

FALEMI TREBUIE ADUS LA IASI.

De pnv pe 26.01.2010 la 12:00

MARTORE SA ITI DAM LA M/U/I/E!! BADEA TRADATOR !! STELIST IMBACSIT!! ,MOARTE LUI BADEA MARTORU!!!

De msk pe 26.01.2010 la 11:56

l-am fi luat noi la vaslui,da suntem prea saraci sa aducem un asa mare jucator....credeam ca la iasi sunt cativa oameni care se pricep cat de cat la fotbal,dar vad ca voi chiar vreti sa retrogradati.....cum sa-l ei pe vali badea,asta n-a jucat 5 meciuri in ultimele 12 luni...dar voua nu va trebuie fotbal,aveti spitale,facultati,aveti de toate ce mai....mai bine ar baga juniori decat panarame ca badea

bv ma hai sa batem vasluiul:)) forza poli iasi