Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
01.02.2010 POLITEHNICA IASI

EXCLUSIV: Onicaş la Poli Iaşi!

Mijlocaşul stelist va ajunge astăzi în cantonamentul moldovenilor.

     Foto 1

"Şefii Stelei m-au asigurat că Onicaş va ajunge astăzi la noi. Intenţionez chiar să-l folosesc o repriză în amicalul cu Novosibirsk, pe care-l disputăm în această seară, la Belek" a spus antrenorul Politehnicii, Petre Grigoraş. Parafarea împrumutului fotbalistului pînă în vară trebuie rezolvată de conducerile celor două cluburi, oficialii moldoveni fiind optimişti că nu vor apărea probleme.

COMENTARII (33)

De qqqww pe 02.02.2010 la 08:49

Onicas bafta la iasi sper sa dai goluri si sa ajuti echipa.Dar pacat ca numai imprumutam jucatorii nu si cumparam dar ma rog asta e echipa si posibilitatile noastre.

Foarte bine ca l-a imprumutat la Poli,din cate am inteles nu mai intra in planurile lui Stoichita.La vara va reveni la Steaua intr-o forma poate mai bun decat era pana acum.Succes la Iasi Onicas!

De cluj pe 01.02.2010 la 15:23

Mai "de Onicas"de la 12:06 DOBITOCULE Mihai n-a avut timp sa intre pe internet si la urma urmei n-ar fi scris niciodata asa ceva. Il cunosc bine si e un baiat de milioana.RUSINE

De gingiumingiu pe 01.02.2010 la 14:52

astia de la iasi isi fac echipa,cred ca ataca cupele europene...sau poate primesc un loc pt fair-play,echipa pacii

De Smart O pe 01.02.2010 la 14:40

de obicei e o locatie cu doua sensuri sus si jos . cei ce merg in prima directie incearca sa dea totul ca sa justifice , cei ce merg in jos au deja moralul invinsului si chiar daca da randament la nivelul respectiv intoarcerea este posibila doar daca are liber la sus , in caz contrar vtationsau si mai rau i se va aplica regula toboganului

poate explodeaza la iasi exact ca ochirosii la galati

De @adhitza pe 01.02.2010 la 13:34

Sa iti explic cum e cu romana ... Deci, viitorul " va merge ", " va juca " ... se formeaza cu un "VA" scris legat. "v-a" se scrie cu cratima cand acel "v" vine de la "voi/voua". De exemplu: "v-a spus sa fiti cuminti" ( voua v-a spus ).

De adhitza pe 01.02.2010 la 12:49

chiar ma bucur pt acest transfer,merita sa joace iar GRIGORAS(CEL MAI TARE DIN ORAS)v-a sti sa-l foloseasca,sigur v-a da randament!!!bv POLI!!!FORTZA STEAUA!!!

Sper sa confirme la Iasi , sa ajute Iasiul si apoi sa revina la Steaua si sa prinda echipa si sa nu o mai scape.Bafta Multa Onicas.

E o decizie buna, Onicas la Steaua nu cred k mai prindea echipa, imprumutul lui la Iasi e o solutie buna.

onicas o sa capete experienta la Poli Iasi...e bine si pentru Poli si pentru el ca a ajuns acolo...in vara va reveni la Steaua mult mai puternic desi parerea mea este ca la ora asta e peste ov.petre...!!!

De ady pe 01.02.2010 la 12:32

ma chiar la noi in tot iasul ala frumos cu toti oamenii de afaceri si plini de bani nu se gaseste unul sa preia echipa asta sa oduca acolo unde ar trebui..sa fie vazind ca avem unul din cel mai frumos oras din tara,trebe...mereu sa multumim la altii ca ....poate reusim sa ne salvam....daca facem o cheta poate reusim sai ajutam noi sa cumpere ceva si in fata,ca balba cred ca o sa stea mereu in masina....

De ana maria prodan pe 01.02.2010 la 12:30

MAH COPIL MIC SHI PROST jum4n9aru.ia putin de manuta pe aia batrana a ta shi mergi un pik cu ea pe strada .ii pui o intrebare mama io a cui sunt?oare nusunt shi yo tot moldovean??? aaaaaa/?? ca doar 60%din bucuresteni sunt moldoveni prostane

De Lucian pe 01.02.2010 la 12:29

doamne ce idioti , pai onicas e peste ov petre. cu cine mama mai joaca astia daca ov petre se accidenteaza ? pana mea sincer mie mi-a placut cum a jucat onicas ..sa vezi tu dureri de cap ce o sa aibe steaua cu iasi din cauza lu onicas ...si atunci sa il vezi pe becali ce pumni in cap isi da ...sa vezi tu ca din cauza la meciul cu iasi adio titlu...doamne ce idioti

De pnv pe 01.02.2010 la 12:26

CE DE IESENI STELISTI ...PFFFFAAAAIIIIII!!! Bravo voua de suporteri ieseni ce sunteti numai basinosi....ce penibillll

De alb-albastru pe 01.02.2010 la 12:26

@politehnica: baga - mi- a$ pl in mm de papagal. si in toti sclavii.

De ady pe 01.02.2010 la 12:23

hai ma baieti,am inceput sa vism frumos,de ce nu il imprumutam pe messi de la barca...asa poate reusim sa ne mai salvam si anul asta.....Bine ai venit la iasi oni!

De cug fan is pe 01.02.2010 la 12:21

Cu transferuri de astea sigur scapam de retrogradare...in sfarsit se mai misca ceva si la iasi...noroc de steaua ca ne mai ajuta ....Multumim d-le Becali!! poli o iubire alb - albastra

De Cyril pe 01.02.2010 la 12:14

eu preferam sa-l pastreze si sa-l foloseasca,dar cu stoichita antrenor nu era pisibil asa ceva. asa ca o sa ma uit la meciurile lui poli din returul asta. sper sa joace bine. forza steaua. poate va mai imprumuta si un nastasie sau un iacob sa-i vedem si noi mai des la treaba.

De politehnica pe 01.02.2010 la 12:08

IUHUUUUU bine ai venit la iasi!! Sper ca iasul sa joace ca STEAUA si sa mai vina jucatori de la steaua pt ca la iasi sunt iubiti!! LUPTA POLI IASI SI STEAUA :X:x:x

De @jum4n9aru pe 01.02.2010 la 12:07

Esti un taran cu mintea ingusta! In Moldova sunt foarte multi stelisti si, mai mult de atat, sunt convins ca majoritatea nu dau pe-afara de prostie cum o faci tu.

De Onicas pe 01.02.2010 la 12:06

Nu se poate pe mine sa ma dea la Poli Iasi si sa il pastreze pe Tudela care este de nivelul diviziei C.....dar ce sa fac trebuie sa ma supun conducatorilor!:(

bag p0ola in cioban si in moldoveni FORZA STEAUA!

insa .. nu inteleg dc l-a dat steaua ca imprumut , pt ca plesan a plecat :-s

e bine**

e bune ca l-a imprumutat steaua ,imi place foarte mult de onicas , seamana foarte mult in joc cu radoi

De andrew pe 01.02.2010 la 11:44

@ zucchero: iesi, ba, in mm de spurcat. iar pentru sss: o s-o incurcam pe ma - ta.

De ARSENAL pe 01.02.2010 la 11:42

BRAVO CIOBANE!!!PARCA ZICEAI CA STEAUA O SA FIE ARSENAL DE ROMANIA!!!O SA JOACE NUMAI ASTIA TINERI,DA DE UNDE ATATA BUCURIE PE NOI.SA MA S...U...G....I..I...N...P...W. ...L...A....CIOANE.AUCI NUMAI TINERET DE LA 30 IN SUS CA CE SE POARTA ,NO??

De nechifor pe 01.02.2010 la 11:41

Da si tu un click aici ca sa ma ajuti sa castig un Home Cinema Philips WAS7500/12: http://ipremii.com/index.php?r =h8oj

Ati facut un transfer bun