Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
09.02.2010 POLITEHNICA IASI

Iaşiul obţine in extremis o remiză cu echipa lui Hagi din liga a treia!

Politehnica - Viitorul Constanţa 1-1 (0-1), într-un meci amical disputat în Antalya.

     Foto 1

Dobrogenii au deschis scorul din penalty, în minutul 33, Politehnica egalînd cu trei minute înainte de final, prin Viveiros.

Echipa de primă ligă a jucat în formula: Pleşca - Străuţ, Ilie, Mihajlov, Acsinte - V. Negru, Onicaş, Buhuşi - Bujor, V. Badea, G. Păun.

În minutul 46 au intrat Marc, Raţă, Cuciula, I. Costache, Bădic, Bîrlădeanu, Straton, Caragea, Viveiros (foto), Bîlbă, A. Bălan.

 

COMENTARII (16)

De vexx pe 10.02.2010 la 16:57

oricum esti un fustrat si ptr voi e o boala.....toti aia din iasi...sunt sigur k te minti pe tine insuti...cand zici k vaslui e un sat.....in fine...cum zici sau voi k este.....voi..in toata istoria voastra vasta si cu tot palmaresul vostru de cacao....nu o sa ajungeti niciodata..ce a facut echipa satului vaslui in 10 ani de zile......

Intrati sa vedeti prietena lui Tanase in ipostaze incendiare pe site-ul de la numele meui ... Sorry aici nu am voie sa las link-uri ...

De iesean pe 10.02.2010 la 16:36

vexx un lucru e cert....caru mare e pe cer...boii sunt la vaslui...iar mamicutza ta e vaca satului....hai pa...rasa inferioara ce sunteti :)

De vexx pe 10.02.2010 la 15:19

esti beshean ma iehsean...asha sa zici la lume...!!!!

De Arrian pe 10.02.2010 la 13:19

baaaaaaaaaaa, va certati intre voi, iar panarama asta de echipa se autodistruge sub ochii nostri;;; nu vedeti in ce hal a ajuns/????? achizitii poollla, grigoras cre ca nu mai are nici un chef, conducerea care nu exista doarme pe ea, ce poollla mea se intampla????

De iesean pe 10.02.2010 la 13:00

vexx vezi ca puti a usuroi marlete de vaslugi ce esti :))))

De vexx pe 10.02.2010 la 12:29

si apropo de public....tot undeva pe la retrogradare va`ti bate sunteti penali.........

De vexx` pe 10.02.2010 la 12:26

mai degraba va impuscati cu totii....echipa voastra sta pe banii enoriasilor...sunteti niste flamanzi...va votati primarul doar k sa aveti echipa de fotbal.....nu uitati k e nu e vina voastra.....ci doar istoria si traditia acestui galonat club numit PULI IASI va impinge exact unde va e locul UNDEVA PRIN LIGIILE INFERIOARE!!!!!!!!!

De criss pe 10.02.2010 la 08:39

nu inteleg de ce va dati cu parerea vis-a-vis de poli iasi atata timp cat locuiti intro suburbie a bucurestiului dar va credeti bucuresteni sau intr-un sat ca vasluiul dar va credeti oraseni......vedeti-va de ale voastre ca aveti alte probleme mai serioase....lasati poli iasi in grija iesenilor si chiar daca retrogradeaza sau joaca in cupe europene publicul va fi alaturi de echipa in nici un caz nu se va intampla ce se intampla in ghencea , st. cel mare sau giulesti....multa bafta voua

De dinamo'48 pe 10.02.2010 la 01:52

thor,voi poli iasi nu contati in liga I,sunteti trecuti la categoria si altele.un oras de marimea is ar trebui sa aiba echipa de nivelul tm.ceea ce aveti voi,ca vrei tu sa accepti sau nu,nu e echipa.spui ca poli va juca mereu in liga I,din cate am citit prin ziare echipa voastra traieste dn banii primariei,se poate ca intr-o zi acei bani sa nu mai vina,crezi ca o sa mai existati?tu sau oricare alt cetatean al is-ului nu poate impune primariei sa dea bani la fotbal.fara andrei cristea imprumutat in ultimele 2 retururi probabil azi jucati meci oficial cu echipa lu' hagi.cand formulezi fraze,de genul daca ...si cu parca si eu as fi putut fi miliardar,daca ...castigam la loto,dar nu sunt....aici e vorba de lucururi concrete.eu unul nu inteleg cum de un oras atat de mare nu poate avea o echipa buna de fotbal.si asta nu e de azi de ieri,de cand ma stiu eu poli a fost o echipa mediocra.fotbalul din epoca comunista era bazat in proportie de 70 80 % pe meciuri trucate,aceea regula tu la mine eu la tine,plus influentele enorme care le aveau dinamo si steaua.abia acuma incepem si noi sa avem un fotbal cat de cat curat

De thor pe 09.02.2010 la 23:59

iasul nu este precum vasluiul,care daca pleaca sau se plictiseste porumboiu,dispare de pe harta fotbalistica.iasul va juca in liga 1,chiar daca are un sponsor puternic sau nu.iasul are de partea lui ,populatia orasului .ce tot te legi de palmarese.daca nu era comunismul un oras ca iasul sigur avea macar un campionat cistigat sau macar o singura participare in cupele europene.se vada ca esti tinar si nu stii cu ce s-a mincat fotbalul romanesc.de ce clujul,timisoara,constanta,bra sovul si alte orase mari nu au cistigat nimic in timpul ala?pentruca nu aveau spate putenic ,adica niste comunisti ordinari cu functii mari si puteri ddiscretionale.au cistigat campionate steaua,dinamo,craiova si cind si cind mai scapa cite o provinciala.timisoara a cistigat campionate inainte de razboi ,dupa aia nimic.clujul a trebuit sa astepte 70 ani.retul este gargara.ce traditie,ce istorie?vrajeala.

De vexx pe 09.02.2010 la 22:44

Cu tot cu publicul vostru de 2 lei la anul o sa jucati meciuri de champions league cu bacaul si neamtul...nu e vb de al 2 sau primul oras din tara.....pe plan fotbalistic oricum sunteti si ati fost 0 sau sub 0!!!

De thor pe 09.02.2010 la 22:02

ce vorbesti vexx sau vax?cred ca vax este mai bine .iasul nu va cadea in ligile inferioare ,chiar daca niste babuini ca tine si-ar dori lucrul asta.este un club puternic ,stabil,chiar daca nu are bani multi.Iasul este al 2-lea oras al tari ca marime si care chiar daca nu are istoria altor cluburi ,va ramine in liga 1.ce dracu,doar nu joaca istoria sau traditia,joaca fotbalisti pe care ii are fiecare club in momentul de fata.nu uita fraiere ca anul asta ,vor muri(falimenta)vreo 3 cluburi care se dau smecheri prin liga1.le va trece.nu-ti dau exemple.se stiu care. si mai este o chestie,Iasul are public la meciuri intre primele 3 echipe din tara.asa ca dute si fa gargara in alta parte.POLI IASI NU VA CADEA PENTRUCA POPULATIA IASULUI ESTE APROAPE DE ECHIPA.

De vexx pe 09.02.2010 la 21:46

istoria si traditia acestui grandios club va impinge exact unde va e locul....UNDEVA PRIN LIGIILE INFERIOARE !!!!!

n-are sanse iasu sa ramana in liga 1 asta e clar... pacat... iasul e un oras mare care ar merita echipa in liga1... oricum nu grigoras e devina... lotul e mult prea slab...

De iasi pe 09.02.2010 la 19:19

bravo nea grig la mai mare nici de b nu neam pregatit poate stiti voi ceva si ne ducem direct in c