Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
23.03.2010 POLITEHNICA IASI

Branet: "Imi pare extrem de rau de Florin Costea!"

Portarul Politehnicii Iasi a ramas perplex cind a auzit ca jucatorul oltean, care s-a accidentat in urma unui contact cu el in meciul de duminica, va lipsi circa opt luni de pe gazon.

     Foto 1

"Sint socat de ce a patit Florin! Eu nu am accidentat nici un jucator in cariera mea. Evit chiar si intrarile cu talpa ori genunchii inainte, la care apeleaza multi portari. In plus, sint precaut si cind sint ultim aparator, pentru a evita vreo eliminare. Am revazut de multe ori faza duelului cu Florin, in care se vede clar ca am lovit mingea. Recunosc, a fost fault, pentru ca in plonjonul meu i-am prins piciorul. Nu a fost insa nimic intentionat. Imi pare rau, voi incerca sa-l caut pe Florin pentru a discuta cu el" a spus Cristi Branet.

COMENTARII (59)

1 2

De remus pe 25.03.2010 la 20:40

PTR NOSHIT SI OLTEANUL AS AVEA O DEDICATIE ASA MAI SPECIALA:ZDRENTE SUNTETI VOI FII OLTENIEI.RAPANDURILOR CEA MAI PROASTA RASA ROMANEASCA E A VOASTRA JEGOSILOR.CU CE P U L A MEA VA MANDRITI VOI?CU CEL MAI PROST OLTEAN DIN ISTORIA VOASTRA:MITITELU.DOAR IN IN PROSTIA LUI L AR FI VANDUT PE COSTEA CU 5 MILIOANE.IN FOTBALUL ROMANESC EXISTA DOUA PERSONALITATI IESITE DIN COMUN:MITITELU CARE DIN NASTERE A FOST INFECTAT CU VIRUSUL:PROSTIE SI CIOBANUL:BECALI.SPALATIVA PE DINTI SI LUATI VA VIZA SHENGHEN CAND VORBITI DE IASI SI MOLDOVA.MOLDOVA A DAT CEL MAI MARE POET AL ROMANIE:EMINESCU.ATI AUZIT VREODATA DE EL?LA VOI S A RASTURNAT DOAR CARUTA CU PROSTI.

TOATA ROMANIA STIE CA MOLDOVENII SUNT CEI MAI IMPUTITI...SA MA PlS PE VOI ZDRENTELOR

De eu pe 24.03.2010 la 20:03

bai da ce miroase a oltean nespalat.am si eu o intrebare...pot sa v-o pun oltenilor?.....voi nu aveti apa acolo la voi?sau asa ati fost educati?daca treci pe langa 20 de oameni iti dai seama care este oltean fiindca puteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee de iti rupe nasu.

De eu pe 24.03.2010 la 19:52

se vede ca oltenii sunt tigani.ce vocabular au si nici nu stiu sa scrie.

pai ai dreptate crocodile ca nu te pui cu oltenii...ca va luam rasa'n puIa muica...mortzii ma'tii de moldovean jegos

De crocodilu`de bahlui pe 24.03.2010 la 12:48

cata frustrare pe prazari... oare nu la stiinta prazu`craiova juca prostu`de bornescu cand i-o rupt coastele aluia? mie sincer imi pare rau ca nu o intrat si balbanu in teren sa-i rupa`capu`si cioroiului jr zis mihaitza. cand branetz o iesit pe targa de la wc vs dupa capu`in figura primit da la pavlovic (fara a se acorda ceva), nu s-o mai facut atata panarama, dar deh ... te pui cu oltenii muica?

De Suporter Adevarat pe 23.03.2010 la 22:44

Rasilor....... ce echipa de 2 lei avetzi si stadion de 50 de bani ma iesenilor , spunetzi ca va mai pune primaria si tabela ,noua' ? stadionul nostru pe care ne antrenam , este mai bun decit a multora echipe din liga 1 voi avetzi stadion de 50 de bani ca aia care joaca in campionatul judetean .BRANAETZ LA FAULTAT VOLUNTAR PE COSTEA. II DORESC ACELASI LUCRU LUI BRANAET ADICA , LA AMANDOUA PICIOARELE.... SA SE ACCIDENTEZE.. FORTZA CRAIOVA... B-ul scrie pe voi ma rasilor.

De ionzty pe 23.03.2010 la 22:27

DA CHIAR AU AJUNS SA INJURE FOMISTII SI NEEESPALATZII ASTIA CE PUT A PRAZ DE LA 2 M ?:)))BAAGA-VASH PRAZU-NN CUUR DE TZIGAANI RAPANOSHI DE SUNTETI....cine e costea asta de se face atata tam-tam?:)))parca anul asta va bateati la europa league nu?:))))oare dc s-au bucurat 80% din romani knd a retrogradat craiova in B?k sunteti insuportabili!....daca tot se bate cu pumnu in piept porcu ala gras si mic de patron ca aveti echipa nu stati in1 jucator...SAU VA E FRICA SA NU VA INTOARCETI UNDE VA ESTE LOCUL=)))

De Ieseanul pe 23.03.2010 la 21:22

Cine e spur..ca.tul asta de Costea? Ce a facut el pt fotbalul romanesc de il plange lumea in halul asta? Olteni rumegati prazul in continuare si ciocu mic,B-ul scrie pe voi.

De ioscu pe 23.03.2010 la 20:31

Cine a jucat fotbal !!!!!!!de ala adevarat ,nu cum joaca toti pe fel de fel de maindane si terenuri, stie ca la faza respectiva daca Costea era fotbalist cinstit, trebuia sa sara peste Branet!!!!!!!!!Din pacate ,la noi ,atacantii sunt invatati sa caute contactul.De data asta a iesit prost....poate mai invata si altii.Felicitari pentru Costea, nici o clipa nu a dat vina pe Branet!!!Te asteptam pe teren cat mai repede

De dragos pe 23.03.2010 la 20:30

branetz suspendat pe viata pt intrare criminala si ulterior bagat la puscarie pt declaratii tupeiste

De Suporter Adevarat pe 23.03.2010 la 19:51

Branet i-ti doresc sa ai parte de acelasi lucru care i l-ai facut lui Costea, dar la amandoua picioare , sa ramai HANDICAPAT PE TOATA VIATA. FORTZA CRAIOVA IAR VOI , poli iasi in liga a 2 sau a 3 , sa va vad pe la roman , cum jucatzi cu laminorul ... huoooooo

De lele pe 23.03.2010 la 19:26

Doamne am ajuns zilele sa stau sa ma injure niste olteni si sa faca jucatorii iasului in tot felu...da cine sunt ei ii bag imediat deunde au iesit....voi nu aveti de cat luati si multumitile la olteni si premiiatii ca sunteti suporteri mari ai iasului si a lui poli iasi.

De pt zdreanta si diia pe 23.03.2010 la 19:21

Mai nenorocitilor daca voi acceptati sa va injure sa isi bata joc de voi niste olteni e problema voastra eu nu accept sa intre un oltean pe siteul asta sa posteze sa injure jucatorii iasului voi nu vedeti ce scriu astia aia `Meriti batut cu pietre`,Esti un dobitoc si un Nenorocit de om`Imbecilule o sa ei si tu un picior in fata` ....astea sunt doar cateva exemple ce au postat oltenii aici...daca voua va e greu sa cititi ce au scris oltenii si ce lau facut cu ou si cu otet pe branet e problema voastra....Eu nu discut sa vina olteanu sa il dusmaneasca pe Branet pentru un fault neintentionat...Voi luativa jignirile incontinuare de la olteni ....Hai la revedere si joc de glezne.

De danut pe 23.03.2010 la 18:59

mult sanatate si putere Florin Costea!!! in rest numai de bine si fara accidente nefericite ca astea! incercati sa fiti putin mai civilizati in comentarii!! HAI POLI IASI! HAI CRAIOVA! ANTI BUCURESTI!

De diiass pe 23.03.2010 la 18:49

pt.narodul DE LELE: BAI CRETINULE, NU ARE NIMENI NIMIC CU BRANET, toti credem ca a fost un accident nefericit , dar de aici si pina la a scrie ce scrii tu pe aici,e distanta mare.Cei ca tine fac mare rau in societatea de astazi.

De PT ZDREANTA pe 23.03.2010 la 18:34

LELE.NU CONTEAZA CA E OLTEAN. MOLDOVEAN SAU ARDELEAN DACA AI URMARIT COSTEA NU A ZIS NIMIC DE BRANET DAR TU DACA ESTI PROST SI MAI ESTI SI NEVLEG CA PUCAR ESTI DUTE LA NR 9 CA ACOLO SE STRING PROSTI.

De md pe 23.03.2010 la 18:22

astazi marti 23.03.2010 deaconu declara ca nua vazut faza. ce a facut anumarat banii de la federatie sau de la iasi? sa stea cit sta costea si al si branet contescu a vrut as sa se arunce pa geam diaconu tu ce mai astepti cred ca i se trage de la bricheta care l-a lovit in cap la rapid sa arbitreze la fotbal din acela cu jetoane dar si acolo e periculos poate primeste un nasture in cap si suspenda meciul dar il bat copiii

De LELE pe 23.03.2010 la 18:07

Mai zdrentelor de olteni mai panaramelor mai cacaciosilor ce sunteti nu aveti voi ce sa ii faceti lui Branet doar sa il sugeti,zdrentelor ce sunteti.Nu a fost nimic intentionat la branet dar daca voi sunteti olteni prosti si cacaciosi sugetii... si nu il mai pupati atat in fud panaramelor.Si ciocul mic ca sunteti sub noi in clasament,ciocul mic si joc de glezne.Hai la revedere va dau sus la toti oltenii.

De gabi pe 23.03.2010 la 17:30

:)))) Doamne cati cretini pot fi in tara asta... Liga I liga zoo... succes maniferelor... Florin Costea sa ai parte de o recuperare cat mai rapida! Poli Iasi

De Olteanul pe 23.03.2010 la 17:27

Personal eu nu gasesc nici o vina lui Branet... A fost fault, a fost un accident !!! Asa se mai intimpla in fotbal. Nu e un joc de domnisoare... Curaj florine!!!

De robyboby pe 23.03.2010 la 17:22

Si inca odata se confirma faptul ca Litzele dreak nu vor sa plece din liga intai cu nici un pret.... cu pielea mea un oras cu un primas bortos are pretentia sa ramana in Liga 1, ca sa nu mai vorbesc de Lordul p.zdii. Va rog, fani ai Universitatii, olteni sau nu, sa va uitati cum primarul nichita ranjea in momentul in care vorbea cu Mititelu la GSp tv duminica seara. E clar ca lumina ca ii se rupea de Florin Costea si Miti9telu. Sunt un om obiectiv si incerc sa privesc cat mai detasat felul in care este tratata aceasta echipa in returul asta. Mark Wotte intr-adevar este antrenor, la fel ca si Napoli, sper sa aiba taria sa reziste pana dupa ultima etapa si sa ne scape de la retrogadare......

Lasa, Branet, baiete, ca oricum Costea avea nevoie de o interventie la genunchi, nu? Mancatori de fotbalisti, asta sunteti, voi si cu pretenarii de la Ceahlaul!

*de genul

uite declaratia lui costea pe gsp...nici macar nu pomeneste numele prostului de portar...a spus doar ca asta-i viata...rahatul de branet de ce nu poate fii corect in declaratie,si anume ca a lovit balonul dupa ce l-a secerat pe costea? noi doar asta vrem...sa fie sincer..putem intelege ca asta-i fotbalul si astea sunt riscurile...dar cand esti ipocrit precum acest portat nu poti decat sa primesti "felicitari" de cenul "mori imputitule"

De petre pe 23.03.2010 la 16:56

branet a fost sub influenta bauturilor alcolice.ca orce moldovan

De suporter pe 23.03.2010 la 16:55

Bai fratilor, dar rau va mai balacariti. S-a accidentat. Acum Branet a fost oaia neagra. Alta data o fi fost Costea. Asta e fotbalul. Nu-i plingeti voi pe fotbalisti ... ca daca unul din voi se accidenta, il durea undeva pe Branet sau pe Costea ... sunt sigur ca plingea dupa voi. Intimplator sunt din Iasi ... si tin cu Craiova. Iasul de ani de zile e in faliment, numai Nichita ii mai tine. In fiecaree an vin mergcenari care pleaca peste un an (Andrei Cristea anul trecut ... acum Vali Negru si cine o mai fi). De s-ar duce in liga a II-a ... macar ... nici nu fac performanta ... nici nu cad ... numai figuri in cap au. Bravo lui Porumboiu ... omul stie ce vrea. Dincolo, la Craiova ... ca acolo la nimeni ... Solomon la puscarie, Mititelu vinde tot ... aduce trompte de Votte .... nu mai zic nimic ... cam asta e la noi.

sa va iau rasa'n puIa de moldoveni imputiti...descultilor

De mici pe 23.03.2010 la 16:46

Aduceti-l pe Balan Andrei la echipa mare sa apere el. Nu face nici fault nu scoate nici o minge, nu face nimic de altfel. In schimb ia goluri de la 25-30 de metri. Balane scoti si u o minge?

De f u don pe 23.03.2010 la 16:45

DON stii cati moldoveni iubesc stiinta?si sunt din iasi.nu iti doresc decat tot binele care il dorresti tu moldovenilor.hai stiinta hai poli.branet lasa-te de fotbal.ai mancat prea multe meciuri betivule.

De 3nzzo pe 23.03.2010 la 16:43

Vai de capu nostru... ce prost e romanu'... bai retardatilor care nu stiti decat sa injurati, asta e fotbalul, de fapt asta e diferenta intre noi si occidentul, faptul k acolo se joak fotbal si dak ne gandim numai in anglia cate accidentari grave, (eduardo, cech, etc..) si nu s'a facut atat caz dar la noi numai fotbal nu se cheama toata labareala asta... esti fotbalist te expui la niste riscuri, k in orice sport de altfel, asa k... ciocu' mic idiotilor!!!

De Suporter Steaua pe 23.03.2010 la 16:42

Citind reactiile suporterilor Iasiului, imi dau seama ca nu merita echipa de fotbal in prima liga. Nu este fairplay sa te bucuri de accidentarea unui jucator si nici sa minimalizezi intrarea criminala a lui Branet. Orice portar de fotbal stie cum sa intre daca vrea sa evite accidentarile urate. De data asta, daca urmariti reluarea fazei, veti vedea ca Branet a venit croit sa-l termine pe Costea, nu are nici o treaba cu mingea.

milogule sa imi bag pl in familia ta eu si toti suporterii stiintei acum ar trebui sa stai si tu cat sta el mwie la toti ieseniiiiiiiiiiiii mwie frf

De OLTEAN 100% pe 23.03.2010 la 16:39

BRANET,NEMERNICULE, ai atins mingea dupa ce l-ai rupt pe Florin. AR trebui sa stai si tu 8 luni pe bara si marioneta de DEACONU la fel, atunci poate veti realiza amandoi gravitatea situatiei. ESTI MULTUMIT LUCESCULE-o alta marioneta a FRF si LPF, a lui MIRCEA SANDU si a cainelui javra de ionut LUPESCU. CURAJ FLORINE Lupta, asa cum ai facut-o de fiecare data in teren, chiar daca de multe ori unii nu te-au apreciat pentru eforturile tale.ESTI OLTEAN si asta conteaza cel mai mult! Sper sa fii constient ca intreaga tara iti este alaturi, HAI, HAI CA POTI si sunt sigur ca vei reusi. Ai facut-o de atatea ori pana acum si le-ai inchis gura tuturor celor care te apostrofau! Mai fa-o odata! Atata timp cat esti tu si Mihai la Craiova, STIINTA mai are o sansa! FORTZA STIINTA! HAI FLORINE!

De om pe 23.03.2010 la 16:39

nu ai atins mingea a sarit in lateral din genunchiul lui costea aflat in cadere esti ipocrit si tupeist

De Praj pe 23.03.2010 la 16:37

Cum sa intri la rupere cu capul inainte? Portarul se uita dupa mingie nu dupa Costea. Prea va pierdeti cu firea ca vi s-a defectat odorul. Injuraturi, injuraturi. Mai stiti si altceva? Ca sa faceti acordul subiect-predicat nu prea va iese!

De slick pe 23.03.2010 la 16:36

puneti-i o botnita utilizatorului cata_buc. si tuturor celor care-l acuza pe portar. sunteti niste do.bitoci. protarul a avut intentia de a juca mingea nu de a-i rupe piciorul lu costea. dar ce sa inteleaga niste prazari?

De eu pe 23.03.2010 la 16:34

hai mai terminati ca asta e fotbalul.Didi de la cfr cluj a fost si el accidentat la fel de catre Torje a lipsit 8 luni si nu v-ati cicat nici unul pe voi,dar nici Torje nu si-a cerut scuze

De Red pe 23.03.2010 la 16:32

Costea joaca de doi ani cu dureri la genunchi si era numai o chestiune de timp cind se va rupe! Putea sa i se intimple dindu-se jos din pat! Fara misto! Asa ca terminati sa dati vina pe unul sau pe altul. Costea nu e terminat ca fotbalist. Asemenea accidentari nu mai sint cele de acum 20-30 de ani; chirurgie neinvaziva etc. Schiorii de performanta reintra in circuit dupa cel mult 6 luni. Sa-l trateze un italian sau portughez si incepe turul in toamna ca toti ceilalti! Nu fiti isterici, traim in sec XXI!

De cata-buc pe 23.03.2010 la 16:31

bah jegosule , pacat ca nu ti-a bagat Trica o talpa meseriasa sa-ti vedem creierii pe jos ,intrarea a fost intentionata la rupere , spurkatule ,

De disneyland pe 23.03.2010 la 16:21

A fost pura intamplare. Si hai sa nu il plangem noi pe Costea ca moare de foame, e chiar penibila asta...

De alexandru pe 23.03.2010 la 16:20

branet, exista cineva acolo sus care nu doarme...in definitiv i-ai facut un bine ca si asa'' dorea sa se opereze''...mare caracter esti!!! cat despre florin?...capul sus tata!!!...suntem alaturi de tine!!!

ce olteni agitati:)))mai mancati putin praz si caaaaaalm!!!

De Don pe 23.03.2010 la 16:19

Sa dea D-zeu ca toata familia ta sa aiba parte de ¨doar un fault¨ ca asta...

De gogu pe 23.03.2010 la 16:18

sa sugetzi putzin p u l a oltenilor.meritatzi retogradarea.qa fost pana la urma un fault

De Don pe 23.03.2010 la 16:16

Moldoveni spurcati ,cea mai urata natie.Scarbele dreacu!

Mai nenorocitule,ar trebui acuma sa stai si tu in afara gazonului cat sta si Florin ca sa vezi ce bine este.Si eu am fost portar dar ceea ce ai facut tu a fost intentie clara de al faulta pt ca nu puteai sa ii iei mingea ca deja te facu-se din corp. Du-te acuma si platestei salaru lui Florin atata timp cat va sta pe tusa. Ai un caracter mizerabil,locul tau este undeva sub nivelul diviziilor inferioare.

De Kiki pe 23.03.2010 la 16:14

Dragul meu Branet, iti doresc din tot sufletul sa ramai fara maini. Atat! Bine,pa!

De @ralucutza pe 23.03.2010 la 16:12

bravo branet....prostea si-a dorit sa fie accidentat si sa obtina un penalti,dar nu credea ca situatia putea sa degenereze la modul asta

De anti-caini pe 23.03.2010 la 16:12

Branet curand o sa patesti mai rau decat Fl. Costea!

1 2