Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
10.04.2010 POLITEHNICA IASI

EXCLUSIV: Grigoras nu merge in Ghencea!

Antrenorul Politehnicii Iasi se simte iarasi rau si i-a anuntat pe fotbalisti ca nu va face deplasarea in Bucuresti, pentru meciul de luni cu Steaua.

     Foto 1

Dupa antrenamentul de simbata, Grigoras a plecat acasa, la Darmanesti, in judetul Bacau. "Doctorul mi-a recomandat sa ma feresc de stres si sa ma odihnesc citeva zile. Voi tine legatura cu Marian Dinu si cu Dan Motei pentru pregatirea partidei cu Steaua, dupa care vom lua o decizie vizavi de viitorul colaborarii cu Poli. Imi doresc enorm ca Iasiul sa scape de retrogradare si sint dispus sa fac orice pentu asta" a spus tehnicianul.

Poli pleaca duminica in Capitala, cu autocarul.

COMENTARII (35)

De FortaFaru' pe 13.04.2010 la 12:07

Grigoras CEL MAI TARE DIN ORAS! One love de la constanta

De xxx pe 11.04.2010 la 18:46

bai papagalilor, golanas a lipsit si cand am jucat cu craiova. dar ce sa stie niste panarame ca voi? repede, ati tras concluzia ca e blat. nu? pai noi ne permitem sa facem blat? cretinilor.

De Tocu Liviu pe 11.04.2010 la 17:31

prin gestul lui , Grigoras a "zis" multe...Iasiul va sta capritza desi e la retrogradare....urat!

De Dani pe 11.04.2010 la 16:30

Grigoras nu vrea sa asiste la un meci aranjat peste capul lui...

De radu pe 11.04.2010 la 16:02

asta e un mare antrenor ca si dorinel munteanu,dar numa pana cand intalneste steaua.

De bdy-pt nicu pe 11.04.2010 la 15:15

CUM SPUI TU E MARE ANTRENOR DAR DE CE A PLECAT DE PE BANCA,STAI LINISTIT CACI ORICUM VINE LA FARU IMPREUNA CU STAFUL DE STICLARI,BETIVANI

De dlk pe 11.04.2010 la 14:51

anonim pupa`l tu in ccurr poate asa o sa incepi sa vorbesti frumos ..si daca`ti da si o beshhina poate o sa ai si noroc in viata:))

De gogu pe 11.04.2010 la 14:14

DE ce nu recunoastem,Grig e un antrenor bun.In alta parte e problema...

De anonim pe 11.04.2010 la 13:29

pentru astia de la galati si constanta: luati-l voi si pupatu-l in cuur, poate ii trece. si asa e stresat! panarama....

De erreyy pe 11.04.2010 la 12:49

Abia astept meciul cu OTELUL, sper sa va luati bataie pentru circul care l-ati facut la Galati cu Popa antrenor si ati tras pentru Vaslui sa mearga in cupele europene, se pare ca v-ati luat o mare teapa cu Grigoras, Otelul merge bine si fara el asa ca... Fortza Otelul

De nicu-73-gl pe 11.04.2010 la 12:41

ptr toti mesriasii care al contesta pa domnul petre grigoras.SANTETI NISTE SCURSUR I ALE SOCIETATII,VOI CEI CARE AL CONTESTATI PA GRIG CA ANTRENOR.CU JUCATORI DE MANA A DOUA........VRETI PERFORMANTA? NU BAGATI BANI IN JUCATORI,DOAR AMPRUMUTATI SI VRETI PERFORMANTA?? VRETI MULTE,POFTA IN CUI :)) PACAT CA UN ASA OM MARE PETRE GRIGORAS NU ESTE RESPECTAT LA IASI,CUM A FOST ,ESTE SI VA FI LA GALATI.JOS PALARIA IN FATA DOMNULUI ANTRENOR.AMI PARE RAU CA ATI FACUT PASUL ACESTA,DE A P[LECA DE LA GL....NICI CU DORINEL MUNTEANU ECHIPA NU O DUCE RAU,CHIAR BINE ASA CUM MERGEA ECHIPA SI PA VREMEA DUMNEAVOASTRA,DAR NOI CEI DE LA GL AL MAI AVEM SI PA MARIUS STAN UN OM CA SI MM-UL CARE AU OCHI BUNI PTR JUCATORI.SUCCES DOMNULE GRIGORAS IN MECIUL CU STEAUA,.

De Castro pe 11.04.2010 la 12:12

Cred ca i s-a facut rau de la Onicas si Andrei Ionescu. Ciobanul si-a mai asigurat trei puncte... Iar berbecul care spune ca Iasiul e victima sigura in Ghencea pt. ca Poli nu are valoare nici peste Alba nu e decat un loser de profesie. In Ghencea a castigat Ceahlaul, o echipa mica, dar cu suflet, care a jucat corect, nu ca Otelul, Gazul sau Brasovul. Cu mentalitatea asta ca : "pe noi ne bate si Alba" n-ai ce cauta in prima liga. Si nu e in spiritul Iasiului. Dar, se vede ca a plecat Popa, omul care nu renunta niciodata si care acum va promova UTA!

grig hai la farul inapoi ca akolo este casa ta vino la constanta si ajuta echipa farul ca este pe locul 8 in b lasai pe moldoveni astia ca te injura nu vezi ca nu te vor GRIGORAS GRIGORAS CEL MAI TARE DIN ORASUL CONSTANTA te asteptam antrenor la farul:*:*:*:*:

De dlk pe 11.04.2010 la 12:00

e foarte greu de spus de ce a plecat de la galati poti fi mai multe cauze 1 plafonarea isi dorea o schimbare 2 nu se mai intelegea cu jucatorii 3 nu i`au convenit transferurile 4 intarziere la plata salariului daca e ceva mai profund chiar nu cunosc in orice caz stilul ofensiv care il caracterizeaza pe grig nu s-a materializat in echipa de la iasi ...trebuie sa recunoastem ca echipa nu joaca asa rau in meciul cu cfr cu timisoara ...nu au aratat a fi o echipa demna de a fi retrogradata

De laur pe 11.04.2010 la 11:59

si la otelul a avut cateva probleme, si a lasat echipe de vreo 2 ori. si chiar au castigat meciurile... are probleme.

De un suporter pe 11.04.2010 la 11:55

@ unul: esti prost gramada. pe noi ne bate si alba iulia la ora asta. ce blat? noi ne permitem sa facem blat? @ dlk: nu stiu daca vrea sa retrogradeze, dar e clar ca la iasi nu a mers treaba. mai bine spune-ne tu de ce a plecat de la galati, si de ce marius stan nu a incercat sa-l opreasca. parca de-abia astepta sa scape de el.

De unul pe 11.04.2010 la 11:43

E blat pe fata!

De SIMONA pe 11.04.2010 la 11:42

NU CONTEAZA CA NU E EL LA MECI-STEAUA TREBUIE SA BATA

De dlk pe 11.04.2010 la 11:38

bine iau afirmatia ta adevarata a grsit cu niste jucatori....ok atunci da`mi explicatia de ce peste tot a avut succes si la iasi nu ....il suspectati ca a venit sa retrogradeze iasul?

De gigifrana pe 11.04.2010 la 11:38

Bai cipika, sper c-ai omis sa pui ghilimelele la "anagramatule", altfel nu pari decat un lup moralist in fata lui Vlad. Bravo pentru observatii!

De un suporter pe 11.04.2010 la 11:33

ma dlk , luati-l la voi, si lasa-ne dreq in pace. de ce vb, daca habar nu ai? golanul asta a trimis o gramada de jucatori sa se antreneze degeaba, ca cica nu aveau fata de liga I, jucatori care ne-au mentinut in liga I, pe care clubul ii plateste acum, si si-a adus el jucatorii lui, care sunt niste petarde. gen b barladeanu, nogo si altii. asa ca mai bine taci. la 2 meciuri a plecat de pe banca in timpul meciului, iar 2 deplasari nu le face. pai du-te ba golanule invartindu-te. esti stresat? dar cand iei 10.000 de euro, nu esti?

De kyt pe 11.04.2010 la 11:28

oare cei care il injura acum pe grig sunt acceasi care il injurau si pe popica,s-au echipa asta se sustine doar cind ii este bine ,ce vina are grig cind onicas ,ionescu si chiar si vali negru in ultimele meciuri sunt miini moarte ,cat despre branet parca a fost ales jucatorul anului de catre fani,nu-i tot ala care ne-a scos de atatea ori,stati linisti-ti nu retrogradam

De dlk pe 11.04.2010 la 11:21

il injurarati degeaba pe Petre ...cu jucatori de divizia B vreti marea performanta ....in fiecare an a-ti avut acelasi lot slab(cu mici exceptii) doar ca in anii trecuti nu aveati imprumutati asa multi si jucatorii aia cum erau cum nu erau mai aduceau puncte ,jucau ptr echipa ...in loc sa -l injurati pe Petre uitati-va spre conducere ..ei au adus imprumutatii ,ei nu au facut transferuri ..in atatia ani la otelul cum de nu au fost probleme de astea...sau la farul?credeti k a venit la iasi cu gandul sa va faca rau?ma indoiesc

De bdy pe 11.04.2010 la 11:18

Un singur lucru doresc suporterilor sa nu ii ceara demisia ci sa fluture batistele albe

De bdy pe 11.04.2010 la 11:15

Cel mai mare favor pe care poti sa-l faci politehnicii este sa te retragi de tot....,ai fost si esti un las lasand echipa singura pe teren cu wc cand stiai sau poate ai aflat era meciul in care suporterii doreau ceva frumos si aici ma refer la joc; nu ai fost la meciul cu Universitatea care intre timp a urcat pe 10,lipsesti de la meciul cu Steaua . de ce esti stresat =sunt patile d-le tare din oras.... RUSINE ESTEUN CUVANT prea blind,esti o jigodie care a sticat jucatori ca BRATU,BUTA,CEI 2 SLOVENI,TINCU,ai adus panarame de jucatori imprumutati care joaca in dorul lelii.Cred ca acum ai constatat ca ai gresit si te dai lovit.era bine daca ii readuceai la lot pe cei ce se antreneaza pe Abator .Abia astept meciul cu Otelul care ne v-or da cele 3 punte dar tu de noi nu scapi. DDDDDDDDDDDDDDEEEEEEEEEEEEEEEE MMMMMMMMMIIIIIIIIIIIIIIIIIISSS SSSSSSIIIIIIIIAAAAAAAAAAAAAAAA AAA

De lalas pe 11.04.2010 la 11:11

adu-i la echipa pe buta si bersnjak .,.ai fost trimis la iasi ca sa ne retrogradezi...si un copil de 7 ani poate sa alcatuiasca un prim 11 mai bine ca tine....dumnezeu e sus si vede cum ti-ai batutu joc de poli si de un oras intreg.......demisia antrenor de divizia C !!!

De lalas pe 11.04.2010 la 11:08

tu marele antrenor ne-ai adus la lingura de lemn....pleaca petarda de antrenor ce esti......nici in divizia c nu esti bun....si daca pleci ia-ti mortaciunile cu tine(costache,barladeanu,onica s,ionescu)....

De cipik pe 11.04.2010 la 10:41

Bai Vlad, anagramatule, invata intai limba romana (n-a facut - nu "na facut", antrenorii secunzi s-au descurcat - nu "antrenori secunzi sau descurcat", nu-l mai contestati - nu "nul mai contestati", s-a ajuns - nu "sa ajuns", zona retrogradarii - nu "zona retrogradari") si pe urma posteaza un comentariu. Decat sa-i dai limbi lui Golanash mai bine ai pune mana pe o carte.... Asa antrenor, asa suporter...

De nick pe 11.04.2010 la 10:00

Incredibil! Dar cind ridica 10.000 de euro!!!!! lunar de la club nu este stresat?

De jmen_vlad pe 11.04.2010 la 09:59

mai taceti odata din gura! am fost ieri la antrenamentul lui poli si grigoras na facut nimic....se vedea si dupa fata lui ca nu se simte bine...dupa o ora de antrenament a plecat.....insa antrenori secunzi sau descurcat foarte bine...asa ca ciocu mic si nul mai contestati atata!ce sa-i faci daca e blonav cu inima....la toate comentariile sa ajuns sa se innjure si sa se ceara demisia lau grig...gata ...terminati!!!eu ii urez insanatosire grabnica si sa ne scaota din zona retogradari...asa ar trebui sa zica un suporter adevarat a echipei!FORZZA POLI IASI!!!

De blue pe 11.04.2010 la 08:27

Dak esti stresat, iesi dreaq la pensie si trateaza-te. Nu mai sta la Iasi ca ne imbolnavesti si pe noi. Ia-ti si zdrentele de fotbalisti pe care le-ai adus sa ne bagi in B. Ce ziceai de Adrian Ilie, ca ia galbene sa nu mearga in deplasari, da' tu ce faci? La Craiova n-ai fost, acu in Ghencea nu mergi. Pe tine te vezi mai panaramo sau ti-e gandul doar la banii nostri. Da-ti demisia, nu astepta sa fii aruncat ca un gunoi

De cipik pe 11.04.2010 la 08:22

Si eu "imi doresc enorm ca tu sa pleci de la Iasi, fu..m...m.. de stresat ce esti!" La Craiova nu ai fost cu echipa. Acum la Steaua nu mergi. La meciul cu Vaslui ai plecat in timpul meciului. Da' tu cand mai antrenezi echipa asta?! In pauze?! Marsh de la Iash, Golanash!

De Iulian pe 11.04.2010 la 08:13

mm Grigoras !!!!!!!!

scuza perfecta pentru a lasa jucatorii de capu lor , ca noi sa pierdem si sa prindem drumul spre "B" .. nu credeam ca am sa o zic vreo data , dar DEMISIA GRIG !

De pif pe 11.04.2010 la 00:59

Pleaca, ce antrenor lasa echipa la 2 meciuri importante cu craiova iar acum cu steaua.Probabil i-a ordonat Gigi sa faca pe stresatul.